Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LYNGDORF - MP-60 2.1, unowocześniona wersja 16-kanałowego procesora dźwięku (5.02.2021)

Od połowy lutego 2021 na polskim rynku będzie dostępna nowa wersja flagowego, 16-kanałowego procesor dźwięku Lyngdorf Audio, czyli model MP-60 2.1. Urządzenie jest zaprojektowane i produkowane w Danii przez Lyngdorf Audio. Dystrybucję w Polsce prowadzi Trimex.

Nowa wersja wprowadza aktualizację karty HDMI 2.1 z obsługą 8K. Firma Steinway Lyngdorf od teraz zaczyna w swoich nowych urządzeniach wykorzystywać układy Invecas obsługujące HDMI 2.1 i HDCP 2.3.

Ceny detaliczne za poszczególne wersje MP-60 2.1 wynoszą:
- MP-60 2.1 ..... 75.300 zł
- MP-60 2.1 + AES3 DCI in ... 80.100 zł
- MP-60 2.1 + AES3 digital out ... 80.100 zł
- MP-60 2.1 + AES67 digital in/out ... 81.000 zł
- MP-60 2.1 + AES3 DCI in & digital out ... 84.800 zł
- MP-60 2.1 + AES67 dig. in/out & AES3 out ... 85.800 zł

Lyngdorf MP-60 2.1 dekoduje do 16 natywnych kanałów audio, oferuje pełne wsparcie dla najnowszych formatów surround, w tym Dolby Atmos, DTS:X Pro i AURO-3D. Na wyposażeniu jest 5 wejść HDMI i 2 wyjścia. Obsługiwane jest HDMI 2.1, w tym funkcje eARC, Dynamic Lip-Sync i QMS (Quick Media Switching). MP-60 2.1 obsługuje łącza o stałej szybkości 40Gb/s (FRL) i przepływności wideo o zminimalizowanej sygnalizacji różnicowej (TMDS) o przepustowości 18Gb/s. MP-60 2.1 obsługuje zmienną częstotliwość odświeżania (VRR), szybki transport klatek (lub Fast Vactive) i automatyczny tryb niskiego opóźnienia (ALLM) oraz transmisję metadanych o wysokim zakresie dynamiki (HDR) dla dynamicznego HDR HDMI, HDR10+ i Dolby Vision. Kanał zwrotny eARC pozwala na powrót pełnego strumienia audio Dolby Atmos z telewizora do procesora.

MP-60 2.1 ma na wyposażeniu technologię RoomPerfect, czyli autorskie rozwiązanie Lyngdorfa do korekcji akustyki pomieszczenia. Sygnał jest korygowany stosownie do kształtu, wielkości i właściwości akustycznych pomieszczenia, uwzględnione jest też położenie głośników.

MP-60 2.1 posiada wbudowany odtwarzacz multimedialny kompatybilny ze Spotify, Airplay, Roon Endpoint oraz radiem internetowym. Poprzez połączenie sieciowe lub złącze USB można uzyskać dostęp do muzycznej biblioteki i odtwarzać nagrania stereo lub wielokanałowe.

Procesor Lyngdorfa posiada wbudowany system kształtowania dźwięku, który pozwala użytkownikowi dostosować 32 różne brzmieniowo nastawy, zmieniając ich ogólną tonację według indywidualnych preferencji użytkownika dla każdego wejścia procesora oraz wyrównać sygnał źródłowy dla każdego nagrania. Przebieg edycji można kontrolować za pomocą interfejsu przeglądarki, która pokazuje wpływ każdego filtra, jak również ogólny efekt tego procesu.

Procesorem MP-60 2.1 można sterować za pomocą pilota, z poziomu przeglądarki www (po wpisaniu IP), lub też aplikacji Lyngdorf Remote na iOS/Andorid. Aplikacja automatycznie wykrywa MP-60 2.1 podłączony do sieci lokalnej. Możliwa jest też integracja MP-60 2.1 z systemami sterowania.

Producent podkreśla wysoką jakość wykonania. Dzięki doborowi wyselekcjonowanych i wyspecjalizowanych elementów elektronicznych, przemyślanej konstrukcji mechanicznej, drobiazgowemu procesowi produkcji, a także dzięki 48-godzinnemu wygrzewaniu każdego urządzenia przed wysyłką zapewniona jest najwyższa jakość i niezawodność.

Dane techniczne MP-60 2.1:

[zdjęcie wielokanałowego procesora dźwięku Lyngdorf MP60 2.1 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl