Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SMSL - odtwarzacz sieciowy DP5 oraz wzmacniacz słuchawkowy SP400 (30.01.2021)

Na polskie rynek weszły dwa nowe urządzenia marki SMSL, odtwarzacz sieciowy DP5 oraz wzmacniacz słuchawkowy/przedwzmacniacz SP400. Dystrybucję prowadzi MIP.

SMSL DP5 (cena 3.500 złotych) to najnowszy odtwarzacz sieciowy marki SMSL. Odtwarza on muzykę z wielu różnych źródeł. Dostępne jest wejście USB dla urządzeń takich jak komputery, wejście USB dla nośników z plikami, czytnik kart pamięci oraz połączenia sieciowe i Bluetooth. Obsługiwane są systemy plików FAT, FAT32, NTFS, karty micro SD do 256GB oraz dyski do 4TB.

DP5 ma analogowe wyjścia niesymetryczne RCA, symetryczne XLR oraz słuchawkowe jack 6,3mm. Sygnał cyfrowy dostępny jest na wyjściach koncentrycznym RCA, optycznym Toslink, AES XLR, na USB, oraz w standardzie I2S na wyjściu HDMI.

Możliwa jest też transmisja Bluetooth (wersja 4.0) w obu kierunkach. Obsługiwany jest kodek aptX. Z siecią lokalną można się połączyć przewodowo (Ethernet) lub bezprzewodowo przez dwuzakresowe WiFi 2.4G/5G. SMSL DP5 to również wsparcie dla Wi-Fi z AirPlay i DLNA, wystarczy aby odpowiedni sprzęt pracował w tej samej sieci lokalnej.

Aby zapewnić wysoką jakość dźwięku zastosowano flagowy układ amerykańskiego ESS Sabre, czyli przetwornik CA ES9038PRO. Zapewnia on duży odstęp od szumów, bardzo niskie zniekształcenia, a także natywne dekodowanie DSD. Natywnie dekodowane są też pliki MQA, co szczególnie przyda się użytkownikom serwisu Tidal.

Odtwarzane są pliki APE, WAV, WMA, WMA Lossless, FLAC, DSF, DFF, AIFF, M4A, MP2, MP3, AAC, OGG. Niektóre z nich są wspierane z ograniczeniami. Maksymalne wartości obsługiwanych częstotliwości próbkowania to 384kHz PCM i DSD256.

Możliwe są różne sposoby obsługi DP5. Na samym urządzeniu znajduje się kolorowy ekran LCD o przekątnej 3,5 cala i wielofunkcyjne pokrętło. Można też skorzystać z pilota zdalnego sterowania. Kolejna opcja to telefon lub tablet z zainstalowaną aplikacją Hiby Link.

Dane techniczne SMSL DP5:

SMSL SP400 (cena 2.999 zł) to wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz o symetrycznej topologii. Urządzenie ma certyfikat THX.

Na wyposażeniu są dwa wejścia, niesymetryczne RCA oraz symetryczne XLR. Do obsługi słuchawek służą dwa wyjścia: jack 6.35mm oraz symetryczne XLR 4-stykowe. Oprócz tego jest też symetryczne wyjście z przedwzmacniacza (pre-out).

W SP400 zastosowano moduł wzmacniający THX-AAA888 oraz 6 warstwową płytkę drukowaną z precyzyjnymi rezystorami. Dwa specjalnie zaprojektowane zasilacze 24W zapewniają niski poziom szumów i stabilną jakość zasilania.

Precyzyjna regulacja głośności ma aż 256 poziomów i zapewnia też niski poziom szumów. W układzie tym zastosowano podzespoły produkowane z najwyższą dokładnością w Japonii. SP400 ma też możliwość 3-stopniowej regulacji poziomu wzmocnienia, aby zoptamalizować współpracę z podłączonymi słuchawkami.

Aluminiowa obudowa jest obrabiana na CNC i wykończona wkolorze czarnym. Na 1,9-calowym ekranie LCD wyświetlane są wszelkie informacje przydatne do obsługi. SP400 można wykorzystać z dowolnym źródłem, jednak jego kształt, wymiary i wzornictwo są dopasowane do odtwarzacza SMSL DP5 oraz konwertera SMSL M400, tworząc razem w pełni symetryczny system.

Dane techniczne SP400:

[zdjęcie odtwarzacza sieciowego SMSL DP5]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego/przedwzmacniacza SMSL SP400]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl