Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AURALIC - procesor, optymalizator sygnałów cyfrowych Sirius G2.1 (26.01.2021)

Na nasz rynek wszedł Auralic Sirius G2. Jest to urządzenie służące do optymalizacji i przetwarzania sygnałów cyfrowych. Jego cena w Polsce wynosi 30.000 złotych (dystrybucja MIP).

Sirius G2.1 wykonuje regeneracje zegara sygnału i eliminuje jitter. Może też konwertować częstotliwości próbkowania dla PCM i DSD. Wszystkie sygnały ze wszystkich wejśc są w pierwszym etapiekonwertowane na wielobitowy sygnał o wysokiej częstotliwości. Wykonywana jest eliminacja jittera. Przekonwertowany sygnał może też być poddany dodatkowemu przetwarzaniu jeśli taki jest wybór użytkownika. Na wyjście kierowany jest sygnał o parametrach wybranych przez użytkownika, co pozwala wybrać wariant optymalny dla podłaczonego konwertera cyfrowo-analogowego. Taki sposób przetwarzania sygnału powoduje, że nie ma trybu przesyłania plików MQA.

Dodatkowe możliwości przetwarznia sygnału dają też użytkownikom dostęp do 8-pasmowego korektora parametrycznego, kompensacji położenia głośników, kompensacji akustyki pomieszczenia i precyzyjnej cyfrowej regulacji głośności.

Sirius G2.1 ma wejście XLR AES, koncentryczne RCA, optyczne Toslink, USB typ B oraz Lightning Link HDMI. Dostępne wyjście to XLR AES, koncentryczne RCA, optyczne Toslink, 2*USB typ A oraz Lightning Link HDMI. Oprócz tego jest też port sieciowy Ethernet do wgrywania aktualizacji wbudowanego oprogramowania (firmware).

W przypadku podłączenia do wejścia USB komputerów Mac OS X lub Linux nie jest wymagana instalacja sterowników. W przypadku systemu Mac OS X nie jest wspierane DSD 512. Natomiast dla systemów Windows zalecany jest sterowanik AURALiC USB Audio.

Konwerter cyfrowo-analogowy USB DAC podłączony do wyjścia USB Siriusa G2.1 musi byc kompatybilny z systemem Linux. Sygnał DSD512 może byc podany na wyjście tylko w postaci natywnej, w przypadku DoP maksymalnym wariantem jest DSD256.

Auralic zadbał też o takie aspekty jak odpowiednie rozmieszczenie elementów całego układu, izolacja galwaniczna, obudowa urządzenia i system amortyzacji zawieszenia całego systemu.

Sirius G2.1 jest stylistycznie dopasowany do najnowszej linii produktów Auralic z serii G2.1. Urządzenie może być jednak użyte nie tylko w systemach Auralic, ale również w każdym innym systemie audio w celu polepszenia finalnego odsłuchu niezależnie od źródłowego nagrania.

Urządzenie opiera się na procesorach DSP. Zastosowano firmową platformę przetwarzania Proteus G2 z układem FPGA Xilinx XC7A200T oraz pamięcią RAM 512 MB. Układ FPGA zawiera ponad 200.000 komórek logicznych i 740 segmentów DSP. Moc obliczeniowa i wydajność Siriusa G2.1 są częściowo osiągnięte dzięki decyzji projektowej o zastosowaniu struktury platformy z dwoma procesorami. Podczas Proteus G2 zajmuje się przetwarzaniem danych muzycznych, Tesla G1 obsługuje kontrolę sprzętu.

Wejścia audio:

Wyjścia audio:

Parametry fizyczne:

[zdjęcie optmalizatora/procesora Auralic Sirius G2.1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl