Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FONOGRAFIA - rynek w Japonii i Wielkiej Brytanii (11.03.2002)

Napływają dane statystyczne o sprzedaży płyt w kolejnych krajach. Podobnie jak w USA, także na rynku japońskim (drugim co do wielkości) w 2001 roku odnotowano spadek sprzedaży płyt CD, o 11 procent pod względem ilości nośników i o 7 procent pod względem wartości obrotów. Spadła też sprzedaż kaset magnetofonowych o 12 procent. Dane za styczeń 2002 są jeszcze gorsze. W stosunku do stycznia 2001 odnotowano 13-procentowy spadek pod względem ilości i aż 23-procentowe obniżenie wartości sprzedaży.

Wielka Brytania to trzeci na świecie rynek fonograficzny i tam odnotowano w 2001 roku wyraźny wzrost obrotów. Ilość sprzedanych płyt CD powiększyła się o 4,4 procent a wartość sprzedaży aż o 7%. Spadła oczywiście ilość sprzedanych kaset magnetofonowych, ale ogólny wzrost obrotów w branży tak czy tak wyniósł 5,3%.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl