Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VTL - hi-endowy, hybrydowy przedwzmacniacz gramofonowy TP-6.5 Series II Signature (31.12.2020)

Na nasz rynek wszedł hybrydowy przedwzmacniacz gramofonowy VTL TP-6.5 Series II Signature. W wersji podstawowej kosztuje on 58.800 złotych, a w wersji z opcjonalnym wejściem MC z transformatorem dopasowującym 69.800 złotych (dystrybucja HiFi Club).

Jak podaje producent TP-6.5 Series II Signature zapewnia znaczny postęp w porównaniu z TP-6.5 Signature. W nowym modelu zastosowano udoskonalenia układowe opracowane dla przedwzmacniacza TL-7.5 Series III Reference, a także nowe mocniejsze zasilanie dla stopnia MC.

Przedwzmacniacz wykorzystuje hybrydowe układy na tranzystorach JFET oraz na lampach. Wykorzystane lampy to 2 x 12AU7 MC (stopień MC) oraz 2 x 12AX7, 2 x 12AT7MM, 2 x 12AT7 (stopień MM).

Krzywa korekcyjna RIAA jest zrealizowana przy pomocy układów pasywnych z czterema załamaniami charakterystyki. Zastosowano ekranowanie zasilaczy i szereg rozwiązań, które służą czystości i stabilności zasilania. Wykorzystano liczne niskoszumne, połączone kaskadowo stabilizatory. Producent zwraca uwagę na zastosowanie układu stabilizatora bocznikowego. Oprócz tego w układach zasilających zastosowano powielacze pojemności i nowoczesne kondensatory żelowe o dużej pojemności i niedużych gabarytach.

Na wyposażeniu są dwa wyjścia, symetryczne XLR i niesymetryczne RCA.

TP-6.5 Series II standardowo ma dwa wejścia niesymetryczne, jedno dla wkładek MM i drugie dla MC. Dostępna jest też opcja wejścia MC z transformatorem dopasowującym, co jest szczególnie przydatne dla wkładek o bardzo niskim poziomie wyjściowycm. Drugie wejście MC zastępuje oryginalne wejście MM instalowane standardowo, wykorzystując istniejące gniazda MM aby dać dostęp do transformatora dopasowującego MC.

Użytkownik może wybierać spośród wielu wartości wzmocnienia i licznych wartości impedancji wejściowej. Można też precyzyjnie regulować wzmocnienie dla uzyskania dokładnej równowagi kanałów.

Dostępne są też takie funkcje jak tryb monofoniczny, zmiana fazy absolutnej, zmiana fazy pomiędzy kanałami, filtr subsoniczny i wyciszenie.

Przełączanie wejść odbywa się już po wzmocnieniu sygnału, aby uniknąć strat związanych z przełączaniem delikatnego sygnału MC pochodzącego bezpośrednio z wkładki.

Zarówno panel frontowy jak i zdalne sterowanie dają dostęp do licznych ustawień wielkości obciążenia i wzmocnienia, a także innych funkcji związanych z pracą wejść. Wyświetlacz LED na przedniej ściance prezentuje wybrane wzmocnienie i obciążenie.

Chassis ze stali i aluminium ma wzmacniające wręgi. Konstrukcja zapewnia też ekranowanie i minimalizuje zakłócenia od wibracji. Wszystkie elementy generujące zakłócenia są ekranowane, a oprócz tego zastosowano dodatkowe stalowe ekranowanie sekcji wzmacniacza.

Dane techniczne VTL TP-6.5 Series II Signature:

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego VTL TP-6.5 Series II Signature]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego VTL TP-6.5 Series II Signature - tylna ścianka]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego VTL TP-6.5 Series II Signature - wnętrze]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl