Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CH PRECISION - hi-endowe wzmacniacze nowej serii 10 (18.12.2020)

Szwajcarska firma CH Precision wprowadza do sprzedaży pierwsze urządzenia za swojej nowej serii flagowej oznaczonej liczbą 10. Są to: przedwzmacniacz L10 i wzmacniacz mocy M10. Były one anonsowane na wystawie w Monachium w 2019 roku i w międzyczasie dokonano jeszcze finalnych poprawek. Teraz klienci mogą już zamawiać nowe modele.

Wersja stereofoniczna przedwzmacniacza L10 mieści się w dwóch obudowach (osobna obudowa dla zasilacza) i kosztuje 71.000 Euro (73.000 dolarów). Wersja podwójne mono mieści się w 4 obudowach i kosztuje 122.000 Euro (126.000 dolarów).

Wersja stereofoniczna wzmacniacza mocy M10 mieści się w dwóch obudowach (osobna obudowa dla zasilacza) i kosztuje 91.000 Euro (93.000 dolarów). Wersja dual mono mieści się w 4 obudowach i kosztuje 172.000 Euro (176.000 dolarów).

M10 ma moc 300W/RMS na 8Ω i może też pracować w trybie zmostkowanym dając moc 1kW/RMS na 8Ω. Dostępne są też tryby pracy bi-amping i monofoniczny wysokoprądowy.

Zastosowano sprawdzone rozwiązania i topologie, takie same jak w serii 1 (układy w pełni symetryczne, w pełni różnicowe, oparte na elementach dyskretnych). Wdrożono jednak wiele zmian. Nowe płytki drukowane mają jeszcze krótszą ścieżkę sygnału i jeszcze lepszy layout. We wzmacniaczach poprawiona została jakość zastosowanych podzespołów. Zoptymalizowano układy zasilania. We wzmacniaczu mocy stopień wejściowy ma zupełnie nową topologię. M10 ma dokładniejszą regulację sprzężenia zwrotnego (0-100% w krokach co 1%). W przedwzmacniaczu L10 wprowadzono możliwość wyboru globalnego lub lokalnego sprzężenia zwrotnego.

Wprowadzone zmiany przyniosły poprawę parametrów mierzalnych. Niższy jest poziom szumów, mniejszy błąd fazowy, większy zapas dynamiki. Producent zapewnia też o zauważalnej poprawie jakości brzmienia.

Szata wzornicza serii 10 jest podobna do serii 1. Dla odróżnienia nowych modeli zmieniono kilka detali. Łukowaty profil wzorniczy na frontowej ściance zastąpiono prostym. Oprócz stosowanego wcześniej wykończenia niebiesko-szarego wprowadzono też dwa nowe wykończenia: szampańskie złoto i grafit. Wszystkie warianty kolorystyczne sprzedawane są w tej samej cenie. Poprawiono też system uziemienia mechanicznego.

Specjane oferty są dostępne dla klientów, którzy zwrócą w rozliczeniu wzmacniacze serii 1. Rozbudowa wersji stereofonicznych wzmacniaczy serii 10 do wersji Dual Mono realizowana jest po koszcie różnicy w cenie między modelami.

[zdjęcie przedwzmacniacza L10 i wzmacniacza mocy M10]
[zdjęcie przedwzmacniacza CH Precision L10 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl