Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONUS FABER - podłogowa, dwudrożna kolumna Maxima Amator (1.12.2020)

W grudniu 2020 do sprzedaży wchodzi nowy zestaw głośnikowy serii Heritage marki Sonus Faber. Jest to podłogowa, dwudrożna kolumna Maxima Amator. Cena detaliczna wynosi 34.999 zł za jedną kolumnę (dystrybucja Horn Distribution).

Sonus Faber ma bogate i długie tradycje w produkcji zaawansowanych kolumn dwudrożnych. Maxima Amator jest kolejnym przedstawicielem tej koncepcji projektowej. Kolumny są w całości wykonane we Włoszech.

Obudowa typu bass-reflex wykonana z litego drewna orzechowego wykorzystuje najnowocześniejsze metody obróbki. Ścianka frontowa i tylny panel pokryto skórą.

Wewnątrz znajdują się trzy oddzielne komory zaprojektowane w celu zwiększenia sztywności konstrukcji, minimalizacji rezonansów i izolacji zwrotnicy. Pierwsza z nich to objętość akustyczna, zoptymalizowana za pomocą oprogramowania symulacyjnego. Druga to przestrzeń wypełniona obojętnym materiałem, który zapewnia stabilność obudowy i pomaga zredukować wszelkie niepożądane rezonanse struktury litego drewna. Trzecia komora zawiera zwrotnicę odizolowaną od komory akustycznej. Komora zwrotnicy jest widoczna z tyłu obudowy.

Zaimplementowano te same przetworniki, co w modelu Electa Amator III, obydwa opracowane przez Sonus Faber. Głośnik wysokotonowy H28 XTR-04 DAD (Damped Apex Dome) ma jedwabną kopułkę Arrow Point o średnicy 28mm, neodymowy magnes i labiryntową tylną komorą akustyczną z litego drewna świerkowego. Przetwornik niskośredniotonowy MW18XTR-04 o rozmiarze 180mm ma membranę wykonaną z nieprasowanej mieszanki tradycyjnej masy celulozowej, kapoku, kenafu i innych włókien naturalnych suszonych powietrzem, a także oryginalny kosz z odlewanego ciśnieniowo aluminium.

W modelu Maxima Amator dbiutuje też zwrotnica określana w firmowej literaturze nazwą IFF (Interactive Fusion Filtering). Zarzucono klasyczne filtry pierwszego rzędu na rzecz mniej konwencjonalnych filtrów o progresywnych zboczach.

Dane techniczne Sonus Faber Maxima Amator:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Sonus Faber Maxima Amator]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl