Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - lampowy przedwzmacniacz C8 i monofoniczny wzmacniacz mocy MC830 (26.11.2020)

Na nasz rynek weszły dwa urządzenia amerykańskiej marki McIntosh, lampowy przedwzmacniacz C8 oraz tranzystorowy, monofoniczny wzmacniacz mocy MC830. Dystrybucję prowadzi HiFi Club.

C8 (cena 18.600 złotych) to stereofoniczny przedwzmacniacz lampowy. Układ elektroniczny bazuje na 4 lampach 12AX7a, a każda z nich jest chroniona przez stylową klatkę.

Na wyposażeniu jest 5 wejść: 1 liniowe zrównoważone, 2 liniowe niezrównoważone, 1 gramofonowe MC oraz 1 gramofonowe MM. Wejścia gramofonowe mają regulowane parametry impedancyjne. Użytkownik może sam nazywać wejścia. Jest też dostępny tryb pracy z obejściem dla kina domowego (home theatre passthrough).

Zainstalowano 1 wyjście symetryczne i 2 wyjścia niesymetryczne. Jedno z wyjść niesymetrycznych można skonfigurować jako wyjście subwooferowe. Wyjście słuchawkowe obsługuje wzmacniacz High Drive, który radzi sobie z wysterowaniam bardzo szerokiej gamy słuchawek.

Standardowo C8 nie ma wejść cyfrowych, ale możliwa jest instalacja kupowanego oddzielnie cyfrowego modułu DA2. Moduł ten ma 7 wejść cyfrowych. Są to 2 wejścia koncentryczne, 2 optyczne, 1 USB, 1 firmowe MCT, a także HDMI Audio Return Channel (bez obsługi wideo). DA2 ma konwerter CA o topologii Quad Balanced, 8-kanałowy, 32-bitowy. Na wejściu USB wspierane są sygnały DSD512 i DXD do 384kHz. Wejścia koncentryczne i optyczne obsługują PCM do 24/192.

Na wyposażeniu przedwzmacniacza C8 są wejścia/wyjścia wyzwalaczy. Jest też dostępna funkcja automatycznego wyłączania przedwzmacniacza po 30 minutach bez sygnału na wejściu. Osobne porty pozwalają na przekazywanie danych sterujących sprzętem. Jest też port serwisowy.

Użytkownik może skorzystać z regulacji tonów (niskie, wysokie), można też układy regulacji pominąć. Dostępna jest regulacja równowagi kanałów, a także regulacja poziomów poszczególnych wejść w zakresie +/-6dB. Funkcje te można realizować za pomocą pilota lub gałek na samym przedwzmacniaczu.

Nastawy przedwzmacniacza są prezentowane na wyświetlaczu. C8 ma chassis z polerowanej stali nierdzewnej. Zastosowano charakterystyczne dla marki elementy wzornicze.

Dane techniczne przedwzmacniacza McIntosh C8:

MC830 (cena 39.800 złotych za parę) to monofoniczny wzmacniacz mocy wykonany w technologii tranzystorowej. Stopień wyjściowy to komplementarny układ przeciwsobny. Steruje on podłączone głośniki bezpośrednio, bez pośrednictwa transfromatorów.

Do dyspozycji jest wejście symetryczne XLR i niesymetryczne RCA. Zastosowano opatentowane, pozłacane terminale głośnikowe Solid Cinch.

MC830 ma na wyposażeniu firmowe technologie zabezpieczeń. Power Guard śledzi sygnał wyjściowy aby chronić głośniki przed przesterowaniem, w razie potrzeby dopasowuje sygnał wejściowy aby uniknąć obcinania sygnału. Sentry Monitor tu układ, który bez bezpieczników chroni przed zwarciem i odłącza wyjście zanim prąd przekroczy bezpieczny poziom, a kiedy warunki na to pozwalają samoczynni wraca do trybu normalnej pracy.

Do dyspozycje jest wejście i wyjście wyzwalacza. Można też skorzystać z funkcji automatycznego wyłączenia po 30 minutach bez sygnału na wejściu.

Wzornictwo zachowuje konwencje firmowej stylistyki. Szybki wskaźnik z podwójną skalą jest podświetlony na niebiesko i pokazuje moc dla dwóch impedancji obciążenia. Podświetlenie można wyłączyć. Zastosowano firmowe radiatory Monogrammed Heatsinks o przekroju w kształcie logo McIntosha. Są też charakterystyczne dla firmowej stylistyki elementy jak aluminiowe nazwy modelu, polerowane elementy chassis i szklany panel frontowy.

Dane techniczne wzmacniacza mocy McIntosh MC830:

[zdjęcie przedwzmacniacza McIntosh C8 ze wzmacniaczami MC830]
[zdjęcie przedwzmacniacza McIntosh C8]
[zdjęcie przedwzmacniacza McIntosh C8 - tylna ścianka]
[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MC830]
[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MC830 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl