Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CAMPFIRE AUDIO - modernizacja gamy słuchawek dousznych (6.11.2020)

Oferta założonej w 2015 roku marki Campfire Audio (marka firmy ALO Audio z Portland w stanie Oregon) została znacznie zmodernizowana. To pierwsze znaczące odświeżenie aktualnych i starszych modeli od czasu wprowadzenia ich na rynek. Wszystkie modele są znacząco zmienione w stosunku do swoich poprzedników.

Solaris 2020 (cena 6.999 złotych) to flagowy model serii monitorów dousznych Campfire Audio. Hybrydowa konstrukcja wykorzystuje jeden przetwornik dynamiczny dla niskich i średnich tonów oraz trzy przetworniki armaturowe dla wyższych częstotliwości (dwa dla wysokich i jeden dla średnich tonów). Konstrukcja ma wykorzystać najlepsze cechy obu technologii. Solaris 2020 jest o 20% mniejszy niż wersja oryginalna, ma nowe, całkowicie czarne wykończenie i nową konstrukcję wewnętrznej komory akustycznej w postaci solidnego korpusu drukowanego w 3D, aby zapewnić bardziej kontrolowane dostrojenie i większą niezawodność. Zaktualizowano dołączone akcesoria. Nowy posrebrzany kabel miedziany Super Smokey Litz jest wyposażony w formowane zaczepy na uszy. Nowe brązowe etui z zamkiem błyskawicznym z ekologicznego korka wykonano ręcznie w Portugalii. Solaris 2020 ma pasmo przenoszenia 5Hz-20kHz, czułość 115 dB i impedancję 15Ω.

Andromeda 2020 (cena 4.999 złotych) wykorzystuje wyłącznie przetworniki armaturowe. Dwa przeznaczone są dla wysokich, dwa dla niskich, a jeden dla średnich tonów. Przetworniki wysokotonowe są połączone z drukowaną w 3D, dostrojoną akustyczną komorą rozszerzającą. Ta wersja różni się od oryginału, ponieważ wszystkie wewnętrzne komponenty są zintegrowane w jednym korpusie. Aby poprawić parametry akustyczne, wnętrze jest precyzyjniej wyrzeźbione i jest mniej ruchomych części. Pasmo przenoszenia to 10Hz-28kHz, czułość 112dB, a impedancja 12,8Ω.

Vega 2020 (cena 3.999 złotych) to słuchawki z pojedynczym dynamicznym przetwornikiem, który ma 10mm i jest większy niż poprzednio. Pierwsza wersja Vegi pojawiła się wiosną 2016 i stała się podstawowym modelem Campfire Audio. Przetworniki są wykonane z amorficznego diamentu podobnego do węgla (A.D.L.C) z membraną CVD wzmocnioną plazmą. Całkowicie nowa obudowa ceramiczna o wysokiej gęstości ma ujście o wąskiej średnicy wykonanej ze stali nierdzewnej oraz niestandardowe berylowo-miedziane złącza MMCX. Pasmo przenoszenia rozciąga się od 5Hz do 20kHz. Deklarowany SPL to 94dB przy 1kHz, a impedancja wynosi 36Ω.

Dorado 2020 (cena 4.999 złotych) łączy specjalnie dostrojoną 10-milimetrową membramę ADLC z pojedynczym przetwornikiem armaturowym. Poprzednie Dorado pojawiły się wraz z Vegą. Model ten ma ceramiczną obudowę i mosiężne ujście PVD oraz złącza i okablowanie takie same jak Vega. Dorado 2020 ma pasmo przenoszenia 5Hz-22kHz, SPL 94 dB przy 1kHz i impednację 10Ω.

Nowe modele Vega i Dorado są dostarczane z szeroką gamą części zamiennych i akcesoriów. Nowym plastikowy pokrowiec na zamek jest ręcznie wykonany w Portugalii. Posrebrzany kabel Litz Smoky Jacket ma formowane haczyki ułatwiające aplikację słuchawki do ucha. W komplecie jest szeroka gama końcówek silikonowych, pianek Marshmallow, a także przyrząd do czyszczenia.

Natomiast model Ara (cena 5.999 złotych) jest nowością w ofercie Campfire Audio. To nowy, 3-drożny projekt z siedmioma przetwornikami. Wykorzystano tytanowe obudowy, w których znajduje się siedem przetworników armaturowych w każdej słuchawce, z podwójnymi wysokimi, pojedynczymi średniotonowymi i poczwórnymi niskotonowymi przetwornikami umieszczonymi wewnątrz nowej, wewnętrznej komory akustycznej. Dwa przetworniki wysokotonowe są sprzężone z opatentowaną, strojoną akustyczną komorą rozszerzającą (TAEC). Koncepcja tej technologii polega na podłączeniu przetworników do kanału z drukowaną komorą 3D, a nie rurą i filtrem, aby rozszerzyć widmo dźwięku w wysokich tonach i poprawić uprzestrzennienie reprodukowanego sygnału. Dzięki temu Campfire Audio Ara jest w stanie przetworzyć szeroki zakres częstotliwości wynoszący od 10Hz do 28kHz. Czułość to 93dB, a impedancja 8.5Ω.

[zdjęcie słuchawek Campfire Audio Solaris 2020]
[zdjęcie słuchawek Campfire Audio Andromeda 2020]
[zdjęcie słuchawek Campfire Audio Vega 2020]
[zdjęcie słuchawek Campfire Audio Dorado 2020]
[zdjęcie słuchawek Campfire Audio Ara 2020]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl