Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ZIDOO - odtwarzacz sieciowy audio-wideo Z1000 Pro (2.11.2020)

Do sprzedaży wszedł odtwarzacz sieciowy Zidoo Z1000 Pro wysposażony w ma kieszeń na dysk HDD. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta, posiada polską instrukcję obsługi, a dystrybutor (firma C4i) zawsze dostarcza je z aktualnym oprogramowaniem firmowym. Cena detaliczna w wersji podstawowej wynosi 1.967 zł.

Z1000 Pro to następca modelu Z1000. Odtwarzacz działa w oparciu o system Android 9.0 Pie. Zidoo Z1000 Pro korzysta z najnowszego układu Realtek RTD 1619, 6-rdzeniowego procesora na platformie ARM Cortex A-55 z modułem graficznym ARM Mali G51MP3. Zidoo Z1000 Pro posiada także 2GB pamięci RAM i wbudowane 32GB szybkiej pamięci eMMC.

Odtwarzacz wspiera pełną rozdzielczości 4K 60Hz Ultra HD na wyjściu HDMI 2.0a, 12-bitową głębię kolorów i standard BT.2020 oraz pozwala płynnie odtwarzać niemal każdy format multimedialny, niezależnie od rozszerzenia czy zastosowanego kontenera. Z1000 Pro wspiera sprzętowe dekodowanie 4K 60P, H.265/HEVC 10bit i 12bit.

VS10, nowy silnik graficzny odpowiedzialny za optymalizację obrazu, przetwarza standardy wideo oferujące szeroką rozpiętość tonalną HLG, HDR, HDR10, HDR 10+, a także - co jest nowością - Dolby Vision i Dolby Vision Low Latency (LLDV). W telewizorach HDR nie obsługujących Dolby Vision silnik zapewni uzyskanie efektu HDR/HDR10+. Dla telewizorów, które nie obsługują żadnego standardu szerokiej rozpiętości tonalnej, wykonywana jest konwersja do uniwersalnego formatu SDR przy zachowaniu możliwie wysokiej jakości obrazu. Odtwarzacz zaoferuje wtedy spektrum kolorów zbliżone do standardu BT.2020.

Zidoo Z1000 Pro wspiera odtwarzanie plików Blu-Ray UHD oraz Full HD 3D/2D czy DVD z obrazów płyt lub struktury plików z pełnym menu nawigacyjnym. Funkcja edycji wyświetlania napisów pozwla na zmianę czcionki, koloru, położenia na ekranie czy dodawanie efektów. Możliwe jest pobieranie napisów on-line w dowolnym języku. Urządzenie wspiera automatyczne przełączanie rozdzielczości i klatkażu (23.976, 59.94, 25, 30, 50, 60).

Odtwarzacz oferuje pełne, sprzętowe dekodowanie dźwięku wielokanałowego HD Audio. Przekazuje dźwięk wielokanałowy (passthrough/bitstream) Dolby Atmos, True HD, AC3 i DTS:X, HDA MA, DTS, jak i zapewnia downmix do niższych formatów.

Obsługiwane są również ścieżki audio stereo, w tym SACD ISO, DFF, DSF, APE, FLAC 24bit/192kHz, WAV, DTS, MP3, AAC, M4A, OGG, WMA, AIF, M4R, MP2, AMR i ścieżki CUE. Wspiera też DSD (wyłącznie stereo) w jakości do DSD256 oraz przy podłączeniu zewnętrznego odtwarzacza audio CD 44,1 kHz (większość odtwarzaczy Android próbkuje do 48 kHz). Zidoo jako pierwszy producent odtwarzaczy z systemem Android zniósł ograniczenia systemu dotyczące częstotliwości próbkowania, dzięki czemu Z1000 Pro obsługuje natywnie 192kHz/24 bity w plikach bezstratnych FLAC na SPDIF, HDMI lub USB.

Z1000 Pro posiada dwa porty USB 2.0, dwa porty USB 3.0 i wewnętrzną kieszeń HDD do podłączenia wewnętrznego dysku twardego SATA 3,5-cala. Dostępne złącza audio to SPDIF optyczne oraz koncentryczne i audio stereo na złączach RCA.

Dostęne są wyjścia wideo HDMI 2.0a oraz kompozyt wideo RCA. Można podłączyć odtwarzacz do amplitunera AV czy wzmacniacza stereo. Zidoo Z1000 Pro posiada ponadto wejście HDMI 2.0 i oferuje możliwość nagrywania niezabezpieczonego materiału z podłączonego źródła w jakości do Full HD 30Hz oraz strumieniowania w ramach sieci lokalnej do wielu użytkowników.

Z siecią można się łączyć przewodowo przez Ethernet 1Gb/s, lub bezprzewodowo przez dwuzakresowe WiFi 2.4GHz/5GHz 802.11ac. Jest też Bluetooth 4.2 (do podłączenia urządzeń peryferyjnych). Można korzystać z Miracast oraz DLNA. Urządzenie obsługuje funkcje serwera SAMBA. Po instalacji dysku twardego (wewnętrzny SATA lub zewnętrzny USB) można stworzyć domowy serwer plików z możliwością udostępniania zasobów.

Z1000 Pro jest wyposażony w port RS232 i wsparcie sterowania z poziomu HTTP czy systemu Control4. W zestawie jest pilot zdalnego sterowania Bluetooth z IR. Kontroler pozwala na programowanie przycisków oraz jest wyposażony w funkcję myszy i skróty szybkiego dostępu. Istnieje możliwość zamówienia zewnętrznego kontrolera, np. myszy powietrznej AirMouse Zidoo V9, Deluxe, MGP-811 lub RC11 z czujnikiem żyroskopowym. Pełne sterowanie zrealizujemy również przez aplikację Zidoo Controller z poziomu telefonów, tabletów lub przez interfejs web Zidoo Control Center z komputerów PC. Aplikacja pozwala na zdalne przeglądanie i odtwarzanie zawartości skatalogowanych plików w bibliotece multimedialnej odtwarzacza Zidoo Home Theather. Zdalny dostęp do Zidoo umożliwia m.in odtwarzanie plików audio bez konieczności włączania telewizora. Nowością jest możliwość zdalnego uruchomienia i wyłączenia urządzenie bez potrzeby korzystania z pilota dzięki funkcji Wake On LAN.

W oprogramowaniu odtwarzacza znajduje się interfejs do zarządzania filmami Zidoo Home Theather. Oprogramowanie wykrywa i skanuje podłączone dyski HDD, USB lub sieciowe i pobiera okładki oraz opisy filmów wraz z obsadą oraz ocenami z popularnego serwisu IMDB. Interfejs automatycznie kategoryzuje filmy, łącząc je w razie potrzeby w serie. Alternatywnie do zarządzania bibliotekami otrzymujemy KODI z nakładką producenta ZDMC.

Fabryczna aplikacja odtwarzacza muzycznego Zidoo Music automatycznie pobiera okładki albumów i teksty piosenek. Interfejs pozwala na pełne sterowanie z urządzeń zewnętrznych przez aplikację, bez konieczności uruchamiania telewizora. Odtwarzacz posiada wsparcie Netflixa 4K z dźwiękiem stereo i oferuje zgodność z systemami Roon i aplikacją Spotify.

Zidoo Z1000 Pro pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie. Użytkownik ma możliwość wyboru wersji oprogramowania. Opcja z zainstalowanymi usługami Google Play umożliwia dostęp do darmowych i płatnych aplikacji. Można też wybrać opcję bez reklam i ingerujących w sferę prywatności usług Google, eliminując w ten sposób działające w tle i śledzące użytkownika procesy, zużywające dodatkowo zasoby procesora i pamięci. Rezygnacja ze sklepu Google Play nie pozbawia użytkownika możliwości instalacji aplikacji na system Android, gdyż można je pobrać przez strony internetowe, alternatywne markety aplikacji, jak i instalować bezpośrednio z plików apk.

Z1000 Pro jest też w pełni funkcjonalnym komputerem umożliwiającym wykorzystanie oprogramowania biurowego jak: Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Powerpoint, Google Docs, Google Sheets, Polaris Office, Skype czy ES File Explorer. Chipset Realtek 1619 jest również dobrą platformą dla gier i emulatorów na system Android.

[zdjęcie odtwarzacza audio-wideo Zidoo Z1000 Pro]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl