Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WILSON - podłogowe kolumny Raptor 9 (21.10.2020)

Na nasz rynek wchodzą podłogowe kolumny Raptor 9 marki Wilson należącej do firmy Horn Distribution. Są to największe i najmocniejsze kolumny serii Raptor, oferowane w dwóch kolorach wykończenia - czarnym i białym. Cena za parę wynosi 2.998 złotych.

Kolumny Raptor 9 są konstrukcją trójdrożną, z portem bass-reflex na przedniej ściance, co pozwala na ustawienie bliżej ściany. Zastosowano dwa przetworniki niskotonowe o rozmiarze 16,5 cm, przetwornik średniotonowy o średnicy 13 cm oraz wysokotonowy 2,5 cm z tekstylną kopułką. Podobnie jak w innych kolumnach serii Raptor membrany przetworników zostały wykonane ze sprasowanej ciasno celulozy o najwyższej jakości. Dzięki temu uzyskano wysoką sztywność przy ich nieznacznej masie.

Obudowa z płyt MDF pokryta jest trwałą warstwą nowoczesnego winylu o strukturze przypominającej powierzchnię drewna wykończoną z lekkim połyskiem na całej powierzchni ścian bocznych, górnej i tylnej. Front kolumny jest zamknięty panelem z połyskliwego tworzywa sztucznego w kolorach odpowiednio białym i czarnym. Tworzywo zapewnia długotrwałą odporność na zmianę koloru i niepożądany wpływ światła, co jest istotne szczególnie dla wykończenia w kolorze białym w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach. Materiałowe maskownice w kolorze czarnym są mocowane na tradycyjne kołki montażowe. Panel z pojedynczymi, złoconymi, zakręcanymi terminalami głośnikowymi został umieszczony nisko z tyłu obudowy. Terminale są przystosowane do wtyków bananowych. W zestawie załaczane są kolce.

Opracowana dla tej konstrukcji zwrotnica ma częstotliwości podziału na 700Hz i 2.500Hz.

Producent poleca kolumny Raptor 9 do użytkowania w większych pokojach, nie tylko do systemów stereo, ale również jako kolumny frontowe do systemów kina domowego.

Dane techniczne Wilson Raptor 9:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Wilson Raptor 9]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl