Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MATRIX AUDIO - Mini-i, DAC, odtwarzacz strumieniowy i wzmacniacz słuchawkowy w dwóch wersjach (15.10.2020)

Na rynek wchodzi czwarta generacja serii Mini-i marki Matrix Audio. Pierwsza generacja debiutowała w 2009 roku. Kolejno pojawiały się Mini-i, Mini-i Pro, Mini-i Pro 2/2S. Teraz rozpoczyna się sprzedaż Mini-i 3 (cena 3.799 złotych) oraz Mini-i Pro 3 (cena 4.599 złotych). Model Mini-i Pro 3 ma dodatkowe rozwiązania, które podnoszą jakość dźwięku i zakres funkcjonalności w stosunku do Mini-i 3. Dystrybucję prowadzi MIP.

Najnowsze Mini-i zapewniają udoskonaloną obsługę z zupełnie nowym interfejsem użytkownika. Dwukolorowa, aluminiowa obudowa ma wbudowany 3,3-calowy ekran LCD. Są to pierwsze modele Matrix Audio wyposażone w 24-bitowy, kolorowy wyświetlacz LCD. Prezentowane są informacje o kanałach wejściowych, metodach przesyłania strumieniowego, konfiguracji urządzeń i dodatkowe informacje, w tym także krzywe filtrów i definicje interfejsów IIS.

Na wyposażeniu jest wyjście symetryczne XLR i wyjście niesymetryczne RCA. Jest też w pełni symetryczny wzmacniacz słuchawkowy. Do podłączenia słuchawek zainstalowano dwa wyjścia, niesymetryczne jack 6,3mm oraz symetryczne 4,4mm. Wzmacniacz słuchawkowy ma wyższą moc niż poprzednia wersja.

Nowe Mini-i mają analogowe wejście RCA, cyfrowe wejście koncentryczne, wejście optyczne, wejście IIS LVDS, wejście USB typ C, port Ethernet do przewodowego połączenia z siecią.

Można odbierać sygnał bezprzewodowo przez Bluetooth (wersja 5.0). Obsługiwane są kodeki aptX, aptX HD, AAC, SBC, LDAC, co pozwala na pracę z sygnałami do 96kHz/24bity.

Model Mini-i Pro 3 dodatkowo ma też możliwość bezprzewodowego połączenia z siecią przez dwuzakresowe Wi-Fi. Zamknięty system antenowy znajduje się na panelu tylnym.

Do przetworników cyfrowo-analogowych z serii Mini-i wprowadzono funkcję przesyłania strumieniowego. Wdrożono obsługę AirPlay 2, UPnP i Roon Ready. Można przesyłać muzykę do Mini-i 3 i Mini-i Pro 3 ze smartfonów iPhone, tabletów iPad, komputerów Mac w sieci przy użyciu technologii AirPlay. Mini-i Pro 3 oraz Mini-i 3 działają jako punkt końcowy Roon, wykrywają i łączą się z Roon bez żadnej konfiguracji, oraz obsługują wysokiej jakości sygnał strumieniowany.

Matrix mini-i 3 Pro obsługuje standard MQA. Jest to pełnowartościowy dekoder MQA, umożliwia odtwarzanie plików audio i strumieni MQA bez dekodowania programowego. Funkcji tej nie ma Mini-i 3.

Zastosowano konwerter cyfrowo-analogowy ES9038Q2M. Źródłem zegara w droższym Mini-i Pro 3 jest Crystek CCHD-950, a w tańszym Mini-i 3 SiTime SiT8103.

Mini-i 3 wykorzystują platformę sprzętową z procesorem NXP i.MX 6UL Cortex-A7 z taktowaniem 528MHz. W zestawie jest też pilot na podczerwień.

Dane techniczne Matrix Mini-i 3:

[zdjęcie DAC-a, odtwarzacza Matrix Audio Mini-i 3]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl