Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BRYSTON - przedwzmacniacz BR-20 z wejściami analogowymi i cyfrowymi (10.10.2020)

Do końca 2020 roku do sprzedaży ma wejść przedwzmacniacz Bryston BR-20. Będzie on dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i srebrnej. Zalecana cena detaliczna na rynku amerykańskim wynosi 5.995 dolarów.

Opcjonalna sekcja przedwzmacniacza gramofonowego może być zamontowana zamiast jednego z liniowych wejść RCA. Kosztuje ona 1.000 dolarów i jest odpowiednikiem przedwzmacniacza Bryston BP-2. Kolejna opcja dodatkowa to instalacja karty HDMI za 1.200 dolarów. Karta HDMI ma 4 wejścia i jedno wyjście.

Przedwzmacniacz pierwotnie miał nazwę BP-18. Zmieniono ją na BR-20 aby uhonorować zmarłego we wrześniu 2020 Briana Russella, który był dyrektorem firmy Bryston.

BR-20 łączy najnowsze i najlepsze układy analogowe Brystona z firmowym konwerterem CA i funkcjami strumieniowymi. Do przedwzmacniacza można podłączyć 15 różnych źródeł analogowych i cyfrowych (liniowe RCA, liniowe XLR, cyfrowe AES XLR, Toslink, koncentryczne RCA, USB typ B, USB typ A, Ethernet), odtwarzać pliki zgromadzone we własnej kolekcji, a także korzystać przy jego pomocy z serwisów strumieniowych Qobuz, Tidal.

Wyjścia są dostępne w postaci dwóch zestawów gniazd XLR. Wyjście można skonfigurować do pracy ze zmiennym lub stałym poziomem. Przełączanie wejść odbywa się przy pomocy przekaźników. Można też zaprogramować BR-20 do pracy w trybie bypass (obejścia).

W układach analogowych BR-20 wykorzystano wyniki badań, które doprowadziły do powstania zoptmalizowanego, dyskretnego bufora zapewniającego niezwykle niskie zniekształcenia (THD+N poniżej 0.0006%). Konstrukcja sekcji analogowej jest w pełni symetryczna i wykorzystuje dokładnie dobierane elementy. Zwarty układ elektroniczny ma bardzo niskie szumy i bardzo dobry współczynnuik CMRR.

BR-20 wykorzystuje najbardziej zaawansowane platformy sprzętowe Brystona do konwersji cyfrowo-analogowej i strumieniowania. Wykorzystywany przetwornik obsługuje PCM do 384kHz/24bitów oraz DSD 256 (DSDx4).

Wbudowany odtwarzacz muzyczny działa w trybie bit-perfect, obsługuje biblioteki muzyczne dostępne przez Ethernet, może strumieniować z serwisów Qobuz i Tidal, może odczytywać pliki z nośników zewnętrznych przez porty USB 3.0. Odtwarzacz przekazuje do konwertera sygnał PCM do 384 kHz i DSD do DSD128.

Możliwe jest też dekodowanie DSD z HDMI. Z opcjonalną kartą HDMI można podłączyć kompatybilny odtwarzacz SACD przez HDMI. Jeśli wykorzystywane są źródła wideo można obsłużyć na wejściu sygnał 4K HDR i przekazać ten sygnał za pośrednictwem BR-20 do ekranu wysokiej rozdzielczości.

Nowo opracowany wzmacniacz słuchawkowy to najmocniejszy z dotychczasowych wzmacniaczy wbudowanych Brystona. Wysoki poziom wyjściowy i niska impedancja wyjściowa pozwalają sterować nawet mało efektywne słuchawki.

Do obsługi można wykorzystać elementy sterujące na przedniej ściance, pilota BR-4, smartfona lub tablet. Można też skorzystać ze sterowania przez IP, RS232, a także wykorzystać wejście i wyjścia wyzwalacza.

Pierścień diód LED wokół pokrętła głośności pomaga w ocenia aktualnej nastawy. Dostępna jest funkcja wyciszenia (MUTE) i regulacja równowagi kanałów.

[zdjęcie przedwzmacniacza BR-20]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl