Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

EARMEN - przenośna elektronika w dystrybucji MIP (8.10.2020)

Na nasz rynek weszły produkty marki EarMen. Jej ofertę tworzą urządzenia elektroniczne przeznaczone do użytku przenośnego. Dystrybucję prowadzi MIP.

Twórcą EarMen jest Milomir Trosic, założyciel siostrzanej marki Auris Audio. W przeciwieństwie do produktów Auris, EarMen specjalizuje się wyłącznie w sprzęcie przenośnym. Produkty EarMen są niewielkie, zaprojektowane do prostego użytkowania typu plug & play, łatwo mieszczą się w kieszeni. W trosce o zachowanie wysokich standardów urządzenia EarMen produkowane są w Europie, a centrala firmy oraz obsługa i wsparcie dla klientów znajdują się w USA. Obecnie dostępne są trzy modele.

EarMen Sparrow (cena 965 zł) to wzmacniacz słuchawkowy, DAC kompatybilny z urządzeniami mobilnymi Apple i Android, a także komputerami Mac OS i Windows. Zainstalowano żeńskie wejście USB C. Nie ma potrzeby instalacji specjalnych sterowników. Sparrow jest zaprojektowany i budowany w Europie. Ma symetryczne wyjście 2.5mm i niesymetryczne wyjście 3,5mm. Odtwarza sygnały PCM 32bit/384kHz, sygnały DoP, DSD64, DSD128 a także MQA. Pozwala to na korzystanie z Tidal Masters MQA i odtwarzanie wysokiej rozdzielczości Qobuz (FLAC do 24-bity/192kHz). Zastosowano przetwornik Sabre DAC z technologią HyperStream II. Obudowy z aluminium są wykonywane w firmowym zakładzie na obrabiarkach CNC. Płytki drukowane wykonywane są w technologii 4-warstowej, pozłacanej. Zastosowano kondensatory tantalowe Super LOW ESR i wysokiej klasy komponenty w zasilaczu.

EarMen TR-Amp (cena 1.229 zł) to zasilany bateryjnie wzmacniacz słuchawkowy, DAC. Na wyposażeniu są dwa porty USB C, odzielnie do ładowania i dla odbioru danych. TR-Amp ma dwa wyjścia słuchawkowe (jack, mini-jack), które można wykorzystawać jednocześnie. Jest też wyjście liniowe RCA, które może pracować w trybie ze stałym lub z regulowanym poziomem (Direct DAC, PreAmp). Wzmacniacz słuchawkowy wykorzystuje układ Texas Instruments High Fidelity TPA6120 ze sprzężeniem prądowym (current feedback) i osiąga moc do 400mW na 16Ω. Regulacja głośności dla przedwzmacniacza i wzmacniacza słuchawkowego jest analogowa. Zastosowano nowy, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy ES9038Q2M SABRE 32 Reference DAC. W zasilaczu pracują kondensatory tantalowe Super Low ESR i inne wysokojakościowe komponenty. Zastosowano 4-warstowoa poząłcana płytkę drukowaną. W zestawie jest ekranowany żeński adapter USB-A do USB-C EarMen. Bateria 3700mA pozwla na pracę do 10 godzin odtwarzania muzyki. Obudowa jest wykonana w całości z aluminium (wymiary 129*66*30mm). TR-Amp obsługuje sygnały 32bity/384kHz PCM, DSD DoP i DSD natywne, a także MQA.

EarMen Eagle (cena 1.229 zł) to wzmacniacz słuchawkowy, DAC kompatybilny z urządzeniami mobilnymi Apple i Android, a także komputerami Mac OS i Windows. Wejście ma postać męskiego USB A. Do pracy urządzenia nie jest potrzebna instalacja sterowników. Wyjście to gnizado mini-jack. Obsługiwane są sygnały do 32bity/384kHz typu PCM, DXD i DSD. Zastosowano przetwornik dźwięku Sabre ESS ES9281 z technologią HyperStream II. Wykorzystano też kondensatory tantalowe Super LOW ESR, wysokiej klasy komponenty w zasilaczu oraz 4-warstwową, pozłacaną płytkę drukowaną. Eagle ma aluminiową obudowę z detalami konstrukcyjnymi ze szkłem (wymiary 55*22*8mm).

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego EarMen Sparrow]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego EarMen TR-Amp]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego EarMen Eagle]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl