Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Q ACOUSTICS - aktywne, bezprzewodowe kolumny głośnikowe Q Active 200 oraz Q Active 400 (7.10.2020)

Zaprezentowane zostały pierwsze aktywne kolumny głośnikowe brytyjskiej marki Q Acoustics: podstawkowe Q Active 200 i podłogowe Q Active 400. Oba modele będą dostępne w dwóch wykończeniach: matowej bieli i matowej czerni. Dystrybucję w Polsce prowadzi Horn Distribution.

Z każdą parą kolumn dostarczane jest centrum sterowania Control Hub. Oferuje ono funkcjonalność Google Chromecast lub Amazon Alexa, a także pozwala łączyć się z różnymi źródłami przewodowymi jak i bezprzewodowymi. Control Hub można podłączyć do sieci domowej za pomocą sieci Ethernet lub Wi-Fi. Łączność ze źródłami bezprzewodowymi jest możliwa za pomocą Bluetooth, Apple AirPlay 2, Roon i Spotify Connect. Kolumny Q Active obsługują serwisy strumieniowe jak Amazon Music, Apple Music, Deezer, Qobuz, Spotify i Tidal, a użytkownicy mogą odtwarzać i kontrolować swoją muzykę bezpośrednio z aplikacji natywnej każdej platformy. Kolumny mogą również działać jako odtwarzacz multimedialny UPnP umożliwiający bezprzewodowe odtwarzanie cyfrowej biblioteki audio z komputera lub dysku NAS.

Dla źródeł przewodowych dostępne są: wejście HDMI ARC, optyczne wejście cyfrowe, analogowe wejście liniowe. Można też podłączyć gramofon, Hub ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy MM. Jest też wyjście subwoofera. Pilot zdalnego sterowania jest również dołączony do każdego zestawu.

Control Hub łączy się z głośnikami Q Active za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego. Sygnał wejściowy (maksymalna rozdzielczość źródła 32 bity/192 kHz) jest konwertowany na 24 bity/96 kHz.

Q Active umożliwia sterowanie za pomocą poleceń głosowych dzięki kompatybilności z Apple Siri, Google Assistant i Amazon Alexa oraz może stanowić część grupy głośników multi room przy wykorzystaniu AirPlay 2, Roon, Google Chromecast lub Amazon Alexa. Funkcjonalność Google Chromecast built-in będzie dostępna od premiery, natomiast wersja Amazon Works with Alexa będzie dostępna na początku 2021 roku.

Kolumny Q Active mają wbudowane wzmacniacze klasy D. Przetworniki Balanced Mode Radiator (BMR) zapewniają szerokopasmowe rozproszenie dźwięku i duże pole prawidłowego odsłuchu. Przełącznik z tyłu kolumn Q Active umożliwia przypisanie do lewego lub prawego kanału. Drugi przełącznik informuje kolumny, gdzie zostały ustawione - blisko ściany, w rogu, czy w wolnej przestrzeni. Informacje te służą dopasowaniu niskich częstotliwości do danego otoczenia.

Q Active 200 (8.999 zł za parę, w sprzedaży od października 2020) to kolumny podstawkowe wyposażone w dwa 2.25-calowe przetworniki BMR i 4.5 calowy subwoofer z tylnym portem oraz falowodem. W modelu Q Active 200 zaimplementowano sześć wzmacniaczy, co daje całkowitą moc wyjściową 280W. Active 200 można wyposażyć w opcjonalne, czteronożne stojaki podłogowe Q FS75 (1.999 zł za parę) zainspirowane projektem stojaków Tensegrity z modelu Concept 300.

Q Active 400 (dostępne od stycznia 2021) to kolumny podłogowe z takim samym układem przetworników BMR jak Active 200, ale wyposażone w osiem wzmacniaczy o łącznej mocy 440W. Poza wyższa obudową Q Active 400 różni się też tym, że ma dwa subwoofery o średnicy 4.5 cala z tylnym portem: jeden subwoofer na górze obudowy i jeden na dole. Taki układ neutralizuje wewnętrzne fale stojące obudowy.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Q Acoustics Q Active 200]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl