Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LEAK - nowa marka w dystrybucji FNCE (6.10.2020)

Portfolio dystrybucyjne firmy FNCE zostało poszerzone o produkty reaktywowanej w tym roku marki Leak. Pierwsze produkty nowego Leak'a to wzmacniacz zintegrowany Stereo 130 oraz transport CDT. Urządzenia są utrzymane w stylu modern retro i dostępne w dwóch wersjach wykończenia, srebrnej oraz z obudowami z prawdziwego drewna.

Leak to klasyczna, brytyjska marka. Firma została założona przez Harolda Josepha Leak'a w 1934 roku i wprowadziła na rynek szereg ważnych w historii hi-fi urządzeń. Były to między innymi wzmacniacz lampowy Type 15 z roku 1945 (znany też jako pierwszy wzmacniacz Point One, zapewniał 0.1% zniekształceń harmonicznych), głośniki Sandwich z pianką polistyrenową pomiędzy powłokami zewnętrznymi ze sztywnej folii aluminiowej, tuner Trough-Line z 1957 roku czy wzmacniacz Stereo 30 z 1963 roku (pierwszy dostępny na rynku wzmacniacz w pełni tranzystorowy). W 1969 roku Harold Leak sprzedał firmę i przeszedł na emeryturę. Zmiany na rynku doprowadziły do tego, że marka Leak zniknęła. W 2020 roku przywrócono ją do życia w ramach IAG Group.

Stereo 130 w obudowie z prawdziwego drewna orzechowego jest dostępny cenie 4.299 zł, a w wersji bez elementów drewnianych w cenie 3.799 zł. Wzmacniacz ma moc 45W i pracuje w klasie AB. Na wyposażeniu jest regulacja barwy (niskie, wysokie), którą można odłączyć.

Stereo 130 obsługuje szeroką gamę źródeł. Ma wejście gramofonowe MM, wejścia liniowe, cyfrowe wejście koncentryczne, wejścia optyczne, wejście USB typ B. Może też odbierać sygnał bezprzewodowo przez Bluetooth korzystając z kodeków aptX lub SBC.

Oprócz wyjścia na głośniki jest też wyjście słuchawkowe sterowane osobnym układem wzmacniającym, wyjście RCA z przedwzmacniacza i dwa wyjścia cyfrowe (koncentryczne, optyczne).

Zastosowano konwerter cyfrowo-analogowy ESS Sabre32 Reference ES9018K2M. Na wejściach optycznych i koncentrycznym obsługiwane są częstotliwości próbkowania 44.1-192kHz, a na wejściu USB sygnały PCM 44.1-384kHz i DSD (DSD64, DSD128, DSD256).

Dane techniczne Stereo 130:

Leak CDT to transport odtwarzający płyty CD (także CD-R i CD-RW) i cyfrowe nośniki USB. Na wyposażeniu są dwa wyjścia cyfrowe, optyczne i koncentryczne. Zastosowano szczelinowy mechanizm ładowania płyty. Został on zamontowany we własnej, ekranowanej elektromagnetycznie obudowie i wyposażony w dedykowany zasilacz. Napęd wykorzystuje bufor i odczytywanie danych z wyprzedzeniem aby zapewnić jak najwyższa jakość odczytu. W układach zegarowych pracuje kompensowany temperaturowo oscylator krystaliczny, uzyskano niski poziom jittera. Funkcja odtwarzania z pamięci USB oferuje pełną nawigację po folderach i plikach. Leak CDT jest dostępny w cenie 2.999 zł w obudowie z prawdziwego drewna orzechowego, a w wersji bez elementów drewnianych w cenie 2.499 zł.

Dane techniczne Leak CDT:

[zdjęcie transportu-odtwarzacza Leak CDT]
[zdjęcie wzmacniacza Leak Stereo 130]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl