Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DALI - bezprzewodowe kolumny Oberon C i przedwzmacniacz Sound Hub Compact (2.10.2020)

Firma Dali zaprezentowała serię bezprzewodowych, aktywnych kolumn Oberon C. Kolumny Oberon C wraz z bezprzewodowym przedwzmacniaczem Sound Hub Compact pozwalają na tworzenie bezprzewodowych systemów hi-fi. Dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Seria Oberon C składa się z trzech modeli. Są to dwudrożne, bezprzewodowe zestawy aktywne wywodzące się z serii pasywnej Oberon i wykorzystujące technologię bezprzewodową opracowaną dla serii Callisto C. Seria Oberon C może pracować z nowym bezprzewodowym przedwzmacniaczem audio Sound Hub Compact, jest też kompatybilna z istniejącym Sound Hub.

Oberon 1 C (cena 2.299 zł/sztuka) to dwudrożny zestaw podstawkowy, najbardziej kompaktowy z tej serii. Ma on głośnik wysokotonowy z miękką kopułką o średnicy 29 mm oraz głośnik nisko-średniotonowy SMC o średnicy 5,25 cala z membraną z włókna drzewnego. Na tylnej ściance znajduje się wylot tunelu bass-reflex. Oberon 1 C może być używany ze stojakiem Dali Connect E-600, ustawiany na meblach oraz półkach lub montowany na ścianie z wykorzystaniem zaczepów na tylnej ściance.

Podłogowe zestawy Oberon 7 C (cena 3.999 zł/sztuka) mają dwa 7-calowe przetworniki nisko-średniotonowe Dali. Są to głośniki SMC z włókna drzewnego. Zastosowano ten sam głośnik wysokotonowy Dali 29 mm z miękką kopułką co w Oberon 1 C. Na tylnej ściance znajduje się wylot tunelu bass-reflex. Oberon 7 C zawiera integralny cokół z odlewu ciśnieniowego, wyposażony w punkty mocowania kolców podłogowych lub dedykowanych nóżek.

Oberon On-wall C (cena 2.699 złotych) ma obudowę o małej głębokości specjalnie z myślą o montażu na ścianie. Zastosowano obudowę typu tylny bass-reflex. Głośnik nisko-średniotonowy Dali ma rozmiar 5.25 cala. Jest to przetwornik SMC z włókna drzewnego. 29-milimetrowy głośnik wysokotonowy Dali ma miękką kopułkę. Na tylnej ściance znajdują się zaczepy do montażu na ścienie. Oberon On-wall C może być użytkowany w orientacji pionowej lub poziomej.

Wszystkie trzy zestawy serii Oberon C wykorzystują interfejs bezprzewodowy, cyfrowe przetwarzanie sygnału (DSP) i elektroniczne wzmacniacze mocy klasy D. Elektronika znajduje się w module umieszczonym na tylnych ściankach. Wzmacniacze zapewniają po 50W na każdy tor niskich-średnich i wysokich częstotliwości. Funkcje zwrotnicy w zestawach Oberon C są realizowane przez procesor DSP pracujący z rozdzielczością 24 bity/96 kHz.

Bezprzewodowy przedwzmacniacz Sound Hub Compact (cena 1.399 złotych) obsługuje różne przewodowe źródła cyfrowe i analogowe. Ma wejście HDMI ARC, dwa wejścia optyczne, wejście analogowe RCA, a także może łączyć się z urządzeniami audio Bluetooth aby umożliwić bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku. Oprócz zwyczajnej instalaci na półce Sound Hub Compact można zainstalować na ścianie za pomocą otworów montażowych. Przedwzmacniacz jest sterowany za pomocą dostarczonego pilota na podczerwień w połączeniu ze wskaźnikami wyboru wejścia i głośności na górnym panelu.

Sound Hub Compact przesyła dane do zestawów Oberon C przy użyciu opatentowanego 30-bitowego protokołu bezprzewodowego pochodzącego z Dali Sound Hub. Opóźnienie transmisji audio z wejścia do głośnika jest zwykle mniejsze niż 15 ms, a taktowanie między głośnikami zapewnia dokładność do pojedynczego okresu próbkowania transmitowanych danych audio.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Dali Oberon 1 C]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Dali Oberon 7 C]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Dali Oberon On-wall C]
[zdjęcie przedwzmacniacza Sound Hub Compact]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl