Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ATLAS CABLES - flagowe kable Asimi Luxe (1.10.2020)

Na polski rynek wchodzą kable Atlas Asimi Luxe, adresowane na rynek szczytowego hi-end. Seria Asimi Luxe obejmuje kabel głośnikowy, interkonekt RCA i interkonekt XLR. Dystrybucję prowadzi Rafko.

Kabel głośnikowy Asimi Luxe Grun jako przewodnik wykorzystuje czyste srebro monokrystaliczne klasy 6N produkowane w Japonii. Kabel zawiera w sobie trzy pary splecionych ze sobą przewodników typu solid core w kombinacji dwie pary plus jedna para. Łączny przekrój czystego srebra wynosi aż 5,5 mm2. Po raz pierwszy w historii firmy jako dielektryk pokrywający i chroniący srebro zastosowano mikroporowaty Teflon. Jest on o 30% wydajniejszy od zwykłego Teflonu jeśli chodzi o uzyskiwaną szybkość przesyłu sygnału. Ekran kabla to oplot z miedzi oraz folia z Mylaru co zapewnia izolację od zakłóceń RFI. Praca ekranu jest wzmacniana systemem Grun. Kabel wyposażono w system Transpose Modular Termination, który pozwala na wymianę końcówek wtyków bez naruszania konfekcji. Wykręcana końcówka bananowa może być zastąpiona inną lub widłami. Zaciskane wtyki 4mm w kolorze srebrnym są łączone na zimno, a ich obudowa wykonana jest z aluminium blokującego fale RFI. Ceny tych kabli zaczynają się od 39.995 złotych.

Interkonekty XLR Asimi Luxe wykorzystują monokrystaliczne srebro. Przewodnik to monokryształ ciągniętego na długość aż 125 metrów, co pozwala na zachowanie jednolitej ścieżki sygnału. Kabel ma dwie żyły, a każda z nich składa się z grubszego przewodu centralnego i sześciu wiązek po 12 drutów. Na zewnątrz znajduje się ekran z miedzianej plecionki i folii mylarowej. Zastosowano specjalnie opracowany w firmie Atlas Cables system podłączenia ekranu, co gwarantuje integralność ekranu i jego działanie na całym obwodzie. Do izolacji wykorzystana jest mikroporowata taśma teflonowa nawinięta wokół przewodników, a następnie przykryta i ustabilizowana za pomocą ochronnego, elastycznego dielektryka wykonanego z polietylenu. Metalowe wtyki są zaciskane i zgrzewane na zimno bez spoiwa lutowniczego. Ceny kabli Asimi Lux (2xXLR - 2xXLR) zaczynają się od 18.295 złotych.

Interkonekty RCA Asimi Ultra Luxe Grun również wykorzystują monokrystaliczne srebro prodkowane metodą OCC. Kabel ma dwie żyły, a każda z nich składa się z grubszego przewodu centralnego i sześciu wiązek po 12 drutów. Na zewnątrz znajduje się ekran z folii mylarowej i plecionki z posrebrzanej miedzi. Do izolacji wykorzystana jest mikroporowata taśma teflonowa nawinięta wokół przewodników, a następnie przykryta i ustabilizowana za pomocą ochronnego, elastycznego dielektryka wykonanego z polietylenu. Metalowe wtyki są zaciskane i zgrzewane na zimno bez spoiwa lutowniczego. Ceny kabli (2xRCA-2xRCA) Asimi Ultra Luxe Grun zaczynają się od 16.999 złotych.

[zdjęcie kabla głośnikowego Atlas Cables Asimi Luxe Grun]
[zdjęcie interkonektu Atlas Cables Asimi Luxe XLR]
[zdjęcie interkonektu Atlas Cables Asimi Ultra Luxe RCA]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl