Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ELECTROCOMPANIET - wzmacniacz zintegrowany ze streamerem ECI 6 DX MK.II (28.09.2020)

Na polski rynek wszedł wzmacniacz zintegrowany z wejściami cyfrowymi i funkcjami odtwarzacza strumieniowego Electrocompaniet ECI 6 DX MKII. Należy on do serii Classic Line. Jego cena wynosi 24.800 złotych (dystrybucja HiFi Club).

Dla sygnałów analogowych ECI 6 DX MKII ma 3 niesymetryczne wejścia RCA oraz jedno symetryczne wejście XLR. Jedno z wejść RCA przeznaczone jest dla kina domowego i pomija ono regulację głośności. Cała ścieżka sygnału analogowego jest wykonana z elementów dyskretnych.

Sekcja cyfrowa ma dwa wejścia koncentryczne (sygnały PCM do 192kHz/24bity), dwa optyczne (sygnały PCM do 96kHz/24bity), jedno USB typ B do połączenia z komputerem, jedno USB typ A do bezpośredniego podłączenia nośników z plikami. Z siecią lokalną można się połączyć przewodowo (Ethernet) lub bezprzewodowo (WiFi). Można też skorzystać z łącza Bluetooth.

Wbudowany odtwarzacz strumieniowy pozwala między innymi na korzystanie z serwisów Tidal, Qobuz czy Spotify, odtwarzanie muzyki przez AirPlay lub DLNA. Można indeksować i odtwarzać muzyką zapisaną na nośnikach w sieci lokalnej.

Do konfiguracji i użytkowania ECI 6 DX MKII dostępna jest bezpłatna aplikacja EC Play. Opracowano wersję na system Android i na system Apple iOS. Można też korzystać z załączonego pilota zdalnego sterowania lub interfejsu webowego.

Oprócz podwójnych wyjść na głośniki są też wyjścia z przedwzmacniacza, jedno symetryczne XLR i jedno niesymetryczne RCA. Na wyjściach z przedwzmacniacza poziom jest regulowany.

ECI 6 DX MKII ma też wejście i wyjście wyzwalacza. Port RS-232 można wykorzystać do sterowania.

W ECI 6 DX MKII zastosowano nowinki znane z innych modeli serii MKII. Mamy zmienioną ściankę frontową i sztywniejsze chassis.

Dane techniczne ECI 6 DX MKII:

[zdjęcie wzmacniacza ze streamerem Electrocompaniet ECI 6 DX MKII]
[zdjęcie wzmacniacza ze streamerem Electrocompaniet ECI 6 DX MKII - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl