Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MUSICAL FIDELITY- przedwzmacniacz gramofonowy M6x Vinyl (24.09.2020)

Na polski rynek wszedł przedwzmacniacz gramofonowy Musical Fidelity M6x Vinyl. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne (czarny lub srebrny), a cena została ustalona na 8.395zł (dystrybucja Rafko).

M6x Vinyl zaprojektowano z myślą o tym by stworzyć urządzenie uniwersalne, zdolne do współpracy zaawansowanymi wkładkami, a także by zbliżyć się pod względem jakości brzmienia do referencyjnego modelu NuVista Vinyl.

Urządzenie posiada trzy wejścia, dwa niesymetryczne RCA i jedno symetryczne XLR. Każde wejście może obsłużyć wkładkę MM lub MC i każde ma też pamięć wybranych przez użytkownika ustawień. Użytkownik może dopasować wzmocnienie i impedancję wejściową stosownie do potrzeb wkładki. W trybie MM czułość wejścia wynosi 5mV, a w trybie MC 500µV. Jest też przełącznik podnoszący wzmocnienie o dodatkowe 6dB. Zamiast standardowej krzywej korekcyjnej RIAA można też zastosować krzywą RIAA/IEC z dodatkowym tłumieniem najniższych częstotliwości.

Wyjście jest zdublowane, w postaci niesymetrycznej RCA i symetrycznej XLR. Można korzystać z obydwu wyjść równocześnie. Nominalne napięcie wyjściowe to 500mV dla RCA i 1V dla XLR.

W porównaniu z poprzednikiem M6x Vinyl jest nową konstrukcją. Projektanci zrezygnowali ze wzmacniaczy operacyjnych i zdecydowali się na zastosowanie obwodów dyskretnych. Jak zapewnia producent, dzięki temu uzyskano lepsze parametry i wyższa jest też jakość dźwięku, zbliżona do NuVista Vinyl.

Według materiałów producenta przy normalnym użytkowaniu niemożliwe jest przesterowanie sekcji wejściowej czy jakikolwiek problem z wysterowaniem podłączonego obciążenia, niezależnie od tego, czy wykorzystywane są gniazda RCA czy XLR.

Wymiary przedwzmacniacza to 440*100*385mm, a jego masa wynosi 5,5kg.

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Musical Fidelity M6x Vinyl]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl