Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONUS FABER - limitowana edycja kolumn Il Cremonese ex3me (23.09.2020)

We wrześniu 2020 do sprzedaży wchodzą podłogowe kolumny Sonus Faber Il Cremonese ex3me. Jest to edycja limitowana dostępna w ilości 50 par. Cena detaliczna dla jednej kolumny wynosi 114.995 zł (dystrybucja Horn Distribution).

Il Cremonese ex3me to edycja specjalna wprowadzonego w 2015 roku modelu, który został nazwany na cześć najsłynniejszych skrzypiec Antonio Stradivariego. Kolumny Il Cremonese stały się w firmie narzędziem testowym dla najróżniejszych rozwiązań technicznych, ze względu na wszechstronność konfiguracji elektroakustycznej. Stąd narodziła się idea wykorzystania Il Cremonese jako podstawy do stworzenia unikalnego systemu głośnikowego z nowymi rozwiązaniami technicznymi służącymi uzyskaniu jak najlepszej neutralności.

Il Cremonese ex3me to 3,5-drożna kolumna z 6 głośnikami. Zastosowano obciążenie akustyczne bass-reflex. Tunele mają ujścia od dołu (głośniki niskotonowe) jak i z tyłu obudowy (średniotonowe). Wykorzystano firmową technologię Stealth Reflex.

Głośnik wysokotonowy ma 30-milimetrową membranę Diamond Like Carbon Beryllium. Jest to beryl powlekany warstwą D.L.C (węgiel diamentopodobny) metodą CVD (chemical vapour deposition). D.L.C zmienia mechaniczną naturę berylowej membrany.

Głośnik średniotonowy o rozmiarze 150mm ma neodymowy magnes i membranę kompozytową. Składniki membrany to pulpa celulozowa, suszona na powietrzu nieprasowana mieszanka miazgi celulozowej, Kapok (Puchowiec pięciopręcikowy), Kenaf (Ketmia konopiowata) i inne naturalne włókna. Uzyskano lekko chropowatą powierzchnię o zróżnicowanej gęstości, która tłumi i rozprowadza rezonanse, co ma gwarantować naturalny i szczegółowy dźwięk.

Głośniki niskotonowe (2 sztuki) o rozmiarze 180mm mają membrany kompozytowe, złożone z dwóch arkuszy masy celulozowej wykonanej według firmowej receptury, oraz umieszonej pomiędzy nimi warstwy sztywnej pianki syntaktycznej. Kombinacja ta zapewnia spójność brzmienia z głośnikami średnio-wysokotonowymi, a także gwarantuje szybkość, sztywność i niską masę membrany.

Głośniki infra-woofers (2 sztuki) o rozmiarze 220mm są umieszczone na bocznej ściance. Ich kompozytowa membrana jest wykonana z włókna nanowęglowego i nomexu o strukturze plastra miodu. Włókno nanowęglowe używane jest zarówno ze względu na sztywność strukturalną, jak też jako nawiązanie do głośnika nisko-średniotonowego Ex3ma.

Zwrotnica wykorzystuje topologię Paracross, dzięki czemu jest mniej wrażliwa na zakłócenia częstotliwości radiowych i zapewnia niski poziom szumów. Częstotliwości podziału to 250Hz i 2.500Hz.

Il Cremonese ex3me wyróżniono zastosowaniem klasycznego wykończenia Sonus faber Red Violin. Ściany kolumn składają się z wielowarstwowego litego drewna. Do wykończenia wykorzystano skórę. Zastosowano wzmocnienia Dampshelves, dwie płyty zwiększające sztywność i zmniejszające rezonans. Płyty te (górna i dolna) zrobione są z Avionalu, czyli wysokowytrzymałego stopu aluminium, miedzi (4.75%), magnezu (0.5%) oraz krzemu (1.4%).

Tak jak w oryginalnym modelu zastosowano konstrukcję Romboidal Diamond Design. Brak równoległych ścian poprawia właściwości akustyczne niwelując wpływ fal stojących i odbić wewnętrznych. Specjalnie zaprojektowane kolce mechanicznie oddzielają cały zestaw głośnikowy od podłogi za pomocą kombinacji metalowych i elastomerowych elementów izolacyjnych. W przypadku Il Cremonese, system ten został zaimplementowany wewnątrz wieloczęściowego współosiowego zespołu kolców. Kolumny przystosowano do połączenia Single/Bi-wire.

Dane techniczne Il Cremonese ex3me:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Sonus Faber Il Cremonese ex3me]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl