Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MUSICAL FIDELITY - M6sR DAC, przetwornik z regulacją głośności i wzmacniaczem słuchawkowym (19.09.2020)

Na polski rynek wszedł przetwornik cyfrowo-analogowy Musical Fidelity M6sr DAC. Jest on dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej lub srebrnej. Jego cena wynosi 8.395 zł (dystrybucja Rafko).

Przetwornik posiada 3 wejścia optyczne, 3 koncentryczne, a także wejście USB typ B, zgodne z Roon, co potwierdza stosowny certyfikat.

Wyjścia są dostępne zarówno w postaci symetrycznej XLR jak i niesymetrycznej RCA. M6sr DAC ma wbudowaną regulację głośności, może więc spełnić rolę przedwzmacniacza dla źródeł cyfrowych. Przełącznik na tylnej ściance pozwala wybrać tryb pracy wyjść, ze stałym lub regulowanym poziomem. Według materiałów Musical Fidelity układy wyjściowe radzą sobie z wysterowaniem dowolnych kombinacji obciążenia i kabla. Impedancja wyjściowa wynosi 47Ω.

Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy ma moc 1,5W dla 32Ω. Jego impedancja wyjściowa wynosi 40Ω i może on sterować słuchawki o impedancjach 10-600Ω.

Za przetwarzanie sygnałów w M6sR odpowiada przetwornik Sabre z technologią HyperStreaming II. Sygnały ze wszystkich wejść są upsamplowane do poziomu 32 bitów i 768kHz.

Na wejściu USB obsługiwane są sygnały PCM do 32/384, DSD 64/128 (DoP) oraz DSD 256 (natywnie). Sygnały DSD do poziomu DSD256 są obsługiwane w trybie natywnym poprzez najnowszą wersję sterownika ASIO. Na wejściach koncentrycznych obsługiwane są sygnały PCM do 192/24. Na wejściach optycznych obsługiwane są sygnały PCM do 96/24.

M6sR jest produkowany w Unii Europejskiej, inaczej niż to było porzednio. Według producenta pozwala to na lepszą kontrolę jakości. W produkcji w większym stopniu biorą też udział europejscy poddostawcy.

Wymiary urządzenia to 440 * 100 * 380 mm, a masa wynosi 6,9kg.

[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego Musical Fidelity M6sr DAC]
[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego Musical Fidelity M6sr DAC - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl