Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

RIAA - kiepskie statystyki sprzedaży płyt w USA (27.02.2002)

Według komunikatu stowarzyszenia amerykańskiego przemysłu fonograficznego (RIAA) w 2001 roku nastąpił poważny spadek sprzedaży w tej branży. Ogólna ilość nośników sprzedanych przez firmy fonograficzne spadła o 10,3 procent z 1.080 milionów do 969 milionów. Spadek wartości sprzedaży był mniejszy i wyniósł tylko 4,1% - z 14,3 do 13,7 miliarda dolarów. Wyniki w poszczególnych grupach asortymentowych były następujące:

- Sprzedaż CD spadła o 6,4% pod względem ilości oraz o 2,3% pod względem wartości. Płyty CD stanowiły 91% wszystkich sprzedanych w 2001 roku nośników.
- Muzyka na DVD sprzedawała się znacznie lepiej niż w roku 2000. W 2001 roku sprzedano 7,9 miliona sztuk o wartości 190 mln USD, co stanowiło wzorst o 138% pod względem ilości egzemplarzy i o 137% pod względem wartości.
- Rynek kaset kurczy się bardzo szybko. Ilość sprzedanych nośników spadła o 40%, a ich wartość nawet o 41,9% (globalnie 363 miliony dolarów).
- Rynek LP jest co prawda bardzo mały, ale nadal utrzymuje swój poziom sprzedaży, odnotowano bowiem niewielki wzrost z 2,2 mln w roku 2000 do 2,3 mln w roku 2001, co dało globalną sprzedaż 27,4 mln USD.

Dane RIAA są zbierane przez firmę PricewaterhouseCoopers LLP, na podstawie statystyk dostarczanych bezpośrednio przez firmy fonograficzne, które kontrolują około 90% amerykańskiego rynku. Do obliczenia pozostałej części rynku wykorzystywane są badania sprzedaży detalicznej. W komentarzu RIAA głównej przyczyny spadku upatruje się w rozpowszechnieniu nagrywarek CD oraz wymiany plików przez internet.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl