Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONUS FABER - seria zestawów głośnikowych Lumina (10.09.2020)

We wrześniu 2020 do sprzedaży wchodzi złożona z trzech modeli (kolumny podłogowe, kolumny podstawkowe i głośnik centralny) seria zestawów głośnikowych Lumina marki Sonus Faber. Dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Lumina po łacinie oznacza światło. W przypadku nowych modeli Sonus Faber proponowana jest też interpretowanie tego słowa jako akronimu. Lu od słowa luksus. Mi od słowa minimalizm, w nawiązaniu do stylu wzornictwa. Na od słowa naturalny, w nawiązaniu do charakteru brzmienia.

Przednia ścianka zestawów Lumina wykonana jest ze sklejki. Na przedniej ściance stosowane są forniry orzech i wenge w matowym wykończeniu z wstawkami z klonu. Dostępna jest też trzecia opcja w czarnym połysku. Pozostałe powierzchnie obudowy są ręcznie pokrywane czarną skórą. Przetworniki mają chromowane obwódki. Zestawy Lumina są wyposażone w dwie pary niklowanych terminali, umożliwiając podłączenie w konfiguracji bi-wire i bi-amp.

W serii Lumina stosowany jest głośnik wysokotonowy D.A.D. (Damped Apex Dome), ten sam, który zastosowano w serii Sonetto. Ma on ręcznie powlekaną, pochodzącą z firmy Kurtmueller, jedwabną membranę o średnicy 29mm. Nowy 4-calowy głośnik średnio-niskotonowy, opracowany specjalnie dla tej kolekcji, ma wykonany na zamówienie kosz i membranę z masy celulozowej zmieszanej z innymi naturalnymi włóknami. 5-calowe głośniki średniotonowe pochodzą od kolumn Sonetto, wykorzystują opatentowaną membranę z mieszanki włókien naturalnych i papieru, suszonych na powietrzu. 5-calowe głośniki niskotonowe zaprojektowano od podstaw, wykorzystują one membranę z pulpy papierowej.

Zwrotnice Lumina są wyposażone w specjalnie zaprojektowane, wysokiej jakości kondensatory marki Sonus Faber.

W systemach kina domowego do współpracy z kolumami Lumina producent poleca subwoofery Gravis I i II.

Lumina I (cena 1.799 zł/szt.) to dwudrożne kolumny podstawkowe bass-reflex, wentylowane z przodu, o nominalnej impedancji 4Ω. Zastosowano głośnik wysokotonowy DAD 29mm oraz głośnik niskotonowy 120mm. Zwrotnica ma częstotliwość podziału 2.000 Hz. Pasmo przenoszenia to 65Hz-24.000Hz, a efektywność wynosi 84dB (2.83V/1m). Zalecana jest moc wzmacniacza 30W-100W. Wymiary WSG to 280 * 148 * 213 mm, a masa kolumny wynosi 4,4 kg.

Lumina III (cena 4.499 zł/szt.) to trójdrożne kolumny podłogowe bass-reflex, wentylowane od dołu, o nominalnej impedancji 4Ω. Zastosowano głośnik wysokotonowy DAD 29mm, głośnik średniotonowy 150mm i dwa głośniki niskotonowe 150mm. Zwrotnica ma częstotliwości podziału 350Hz i 3.500 Hz. Pasmo przenoszenia to 40Hz-24.000Hz, a efektywność wynosi 89dB (2.83V/1m). Zalecana jest moc wzmacniacza 50W-250W. Wymiary WSG to 989 * 228 * 278 mm, a masa kolumny wynosi 15,9 kg.

Lumina Center I (cena 2.999 zł/szt.) to dwudrożny centralny zestaw głośnikowy bass-reflex, wentylowany z przodu, o nominalnej impedancji 4Ω. Zastosowano głośnik wysokotonowy DAD 29mm oraz dwa głośniki niskotonowe 120mm. Zwrotnica ma częstotliwość podziału 2.000 Hz. Pasmo przenoszenia to 65Hz-24.000Hz, a efektywność wynosi 87dB (2.83V/1m). Zalecana jest moc wzmacniacza 30W-100W. Wymiary WSG to 168 * 524 * 213 mm, a masa kolumny wynosi 7,6 kg.

[zdjęcie kolumn Sonus Faber Lumina 1]
[zdjęcie kolumn Sonus Faber Lumina 3]
[zdjęcie głośnika centralnego Sonus Faber Lumina Cener 1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl