Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NUPRIME - Alita, przetwornik CA z przedwzmacniaczem i wzmacniaczem słuchawkowym (7.09.2020)

Na polski rynek wszedł przetwornik cyfrowo-analogowy NuPrime Alita. Urządzenie to ma też funkcjonalność przedwzmacniacza i wbudowany wzmacniacz słuchawkowy. Cena wynosi 6.395 złotych (dystrybucja Rafko).

Dla sygnałów cyfrowych są dostępne wejścia: koncentryczne (PCM do 768kHz / DSD256), optyczne (PCM do 192kHz / DSD64), I2S (PCM do 768kHz / DSD256) oraz USB typ B (PCM do 384kHz / DSD256). Formaty DoP (DSD over PCM) obsługiwane są także na wejściach optycznym i koncentrycznym. NuPrime opracował autorskie sterowniki do systymu Windows, a w komputerach Mac wykorzystywane są standardowe sterowniki. Obsługiwane jest ASIO 2.1.

Oprócz tego gniazdo USB typ A pozwala podłączyć opcjonalny dongle Bluetooth lub WiFi. Dla sygnałów analogowych dostępne jest jedno wejście stereo RCA. Niskoszumny stopień wejściowy wykorzystuje tranzystory JFET.

Do konwersji cyfrowo-analogowej użyto 32-bitowego przetwornika AKM AK4493EQ. Sygnał z gniazd wejściowych jest przetwarzany przez autorski procesor FPGA NuPrime SRC IC, co zapewnia bardzo niski jitter.

Wyjścia są zarówno w postaci symetrycznej XLR (poziom 8V) jak i niesymetrycznej RCA (poziom 4V). Poziom głośności na wyjściach jest regulowany. Jest też wyjście cyfrowe optyczne (PCM do 192kHz / DSD64).

Wzmacniacz słuchawkowy o wysokiej mocy zapożyczono z modelu DAC-10H. Do dyspozycji jest wyjście niesymetryczne jack 6.3mm oraz wyjście symetryczne 4.4mm Pentaconn. Cała architektura sekcji analogowej urządzenia jest symetryczna aby zminimalizować przegłosy między kanałami oraz zmaksymalizować ich separację.

Przedwzmacniacz ma potencjometr oparty o cyfrową drabinkę rezystorową ze skokiem 0.5 dB. Alita ma pamięć poziomu głośności dla każdego źródła.

Całość sterowana jest mikroprocesorem z retencją pamięci.

Zastosowano antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania). Wymiary SWG to 235 * 55 * 281 mm, a masa urządzenia wynosi 2.5kg.

[zdjęcie przetwornika CA NuPrime Alita]
[zdjęcie przetwornika CA NuPrime Alita - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl