Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - wzmacniacz zintegrowany MODEL 30 oraz wielofunkcyjny odtwarzacz SACD 30n (5.09.2020)

Marantz przedstawił dwa produkty, które mają wyznaczyć nowe trendy w ofercie marki. Jest to wzmacniacz zintegrowany MODEL 30 oraz wielofunkcyjny odtwarzacz SACD 30n. Nowe modele wchodzą do sprzedaży we wrześniu 2020. Są produkowane w zakładach w Shirakawa w Japonii. Są to pierwsze produkty Marantza prezentujące nowy styl wzorniczy wykorzystujący w nowoczesnej formie charakterystyczne elementy firmowego wzornictwa z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych, znane z takich urządzeń jak Audio Consolette, Model 30, Model 2250 oraz Model 9.

Wzmacniacz zintegrowany MODEL 30 (cena 13.499 zł) ma całkowicie analogową konstrukcję. Wykorzystano autorskie, opatentowane rozwiązania Marantza, moduły HDAM (Hyper-Dynamic Amplifier Modules). Zastosowano wyselekcjonowane podzespoły z krótkimi, lustrzanymi ścieżkami sygnału dla prawego i lewego kanału.

Przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy mają osobne, niezależne sekcje zasilania, dzięki czemu przedwzmacniacz nie jest wrażliwy na wahania napięcia generowane przez sekcję wzmacniacza mocy. Przewymiarowany transformator toroidalny jest dedykowany wyłącznie dla przedwzmacniacza. Wokół transformatora zamontowana została podwójnie ekranowana stalowa obudowa mająca na celu tłumienie pola elektromagnetycznego, które mogłoby generować szum w obwodach. Zasilacz sekcji wzmacniacza mocy natychmiastowo dostarcza wysokie napięcie do końcówek mocy.

Na wyposażeniu jest przedwzmacniacz gramofonowy MC/MM z sekcją Marantz Musical Premium Phono EQ i technologią Marantz HDAM. Zastoswono tu dwa stopnie wzmocnienia, z tranzystorami JFET w sekcji wejściowej, co zapewnia wysoką impedancję na wejściu. Układ nie ma kondensatorów sprzęgających. Selektor impedancji wejściowej oferuje trzy różne ustawienia MC Low (33 omy), MC MID (100 omów) i MC HIGH (390 omów).

Do dyspozycji są też wejścia liniowe, wyjście do nagrywania, wyjście z przedwzmacniacza i wejście na końcówke mocy. Do podłączania kolumn służą pojedyncze terminale. Na wyposażeniu jest też wyjście słuchawkowe.

Odtwarzacz SACD 30n (cena 13.499 zł) to urządzenie wielofunkcyjne. Transport optyczny SACDM-3L firmy Marantz zaprojektowano wyłącznie w celu odtwarzania płyt SACD, płyt CD i muzyki zapisanej na dyskach z danymi. SACD 30n ma też funkcjonalność odtwarzacza sieciowego, funkcjonalniość konwertera CA i obsługuje platformę HEOS. Dzięki wbudowanej regulacji głośności może też spełnić rolę przedwzmacniacza dla źródeł cyfrowych.

SACD 30n ma kilka wejść cyfrowych. Są to: 2 wejścia optyczne, 1 wejście koncentryczne, 1 wejście USB typ B do połączenia z komputerem i wejście USB typ A dla nośników z plikami. Można się łączyć z siecią przez WiFi lub Ethernet, jest też łączność Bluetooth.

Oprócz wyjść analogowych (o stałym poziomie i o regulowanym poziomie) są też wyjścia cyfrowe, optyczne i koncentryczne.

Wzmacniacz słuchawkowy zastosowany w odtwarzaczu SACD 30n posiada dedykowany moduł wzmacniacza Marantz HDAM-SA2 o dużym odstępie sygnału od szumu. Aby pracować z jak najszerszą gamą słuchawek, współczynnik wzmocnienia można dostosować wybierając jedno z trzech ustawień (niskie, średnie i wysokie).

Dzięki platformie HEOS SACD 30n obsługuje pliki FLAC od 44.1 kHz do 192 kHz z rozdzielczością do 24 bitów, DSD 2.8 MHz oraz DSD 5.6 MHz, pliki ALAC (Apple Lossless), jak również pliki MP3 z serwisów strumieniowych jak Amazon Music HD, Tidal i inne. HEOS Built-in zapewnia również dostęp do asystentów sterowania głosowego (Amazon Alexa, Google Assistant i Apple Siri).

SACD 30n wykorzystuje opatentowaną technologię Marantz Musical Mastering (MMM-Stream i MMM-Conversion) do konwersji sygnału cyfrowego. Sygnał wejściowy PCM jest konwertowany do formatu DSD 11.2 MHz przy pomocy MMM-Stream. Uzyskany sygnał o wysokiej częstotliwości jest przetwarzany na postać analogową przez sekcję MMM-Conversion (zamiast konwencjonalnego przetwornika cyfrowo-analogowego). Dwa zegary systemowe zapewniają dokładną konwersję sygnału wejściowego w zakresie od 44.1 kHz do 384 kHz, niezależnie od źródła pochodzenia tego sygnału.

[zdjęcie wzmacniacza Marantz MODEL 30]
[zdjęcie wzmacniacza Marantz MODEL 30 - tylna ścianka]
[zdjęcie odtwarzacza Marantz SACD 30n]
[zdjęcie odtwarzacza Marantz SACD 30n - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl