Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NUPRIME - przedwzmacniacz AMG PRA i wzmacniacz mocy AMG STA (24.08.2020)

Na polski rynek weszła nowa seria AMG marki NuPrime. Na serię składają się dwa modele, przedwzmacniacz AMG PRA oraz końcówka mocy AMG STA. Urządzenia są objęte 24-miesięczną gwarancją. Dystrybucję prowadzi Rafko.

AMG PRA (cena 7.595 złotych) to przedwzmacniacz z czterema wejściami liniowymi (3 RCA, 1 XLR) oraz dwoma wyjściami (RCA oraz XLR). Specjalnie do tego urządzenia konstruktorzy NuPrime opracowali kilka nowych, autorskich rozwiązań przetwarzania niskonapięciowego sygnału analogowego. Sekcja wejściowa to szerokopasmowy układ w klasie A na tranzystorach JFET. Impedancja wejściowa ma wysoką wartość 1MΩ. Cyfrowa regulacja głośności jest realizowana na układzie MUSES72320. Wykorzystywane są też wzmacniacze operacyjne MUSES8920. Szczególną uwagę poświęcono izolacji wrażliwych obwodów przetwarzających sygnał audio od obwodów zasilających. Sekcja zasilająca powstała na oddzielnej płytce drukowanej i ma gwiaździstą topologię. Obie płytki rozdziela moduł separujący.

AMG PRA daje też użytkownikom dostęp do kilku funkcji specjalnych. Użytkownik może wybrać poziom wzmocnienia spośród dwóch dostępnych nastaw. Można też zmienić polaryzacje sygnału. Oprócz tego są też dostępne trzy nastawy do podbicia basu kiedy wymaga tego kombinacja kolumn/pomieszczenia użytkownika. Są to następujące warianty:
+2.2dB przy 125Hz
+4.5dB przy 100Hz
+5.3dB przy 75Hz

Przednia ścianka AMG PRA jest wykonana na obrabiarkach CNC z 15-milimetrowego aluminium. Lewa gałka służy do ustawienia nastawy podbicia basu, przełączniki do zmiany wzmocnienia i polaryzacji, a prawa gałka do regulacji głośności i wyboru źródeł. Na wyposażeniu jest pilot zdalnego sterowania.

Dane techniczne NuPrime AMG PRA:

AMG STA (cena 7.595 złotych) to dwukanałowy wzmacniacz mocy, który może też pracować w trybie monofonicznym. Do dyspozycji jest wejście niesymetryczne RCA oraz symetryczne XLR.

Układy wejściowe typu single ended na tranzystorach JFET pracują bez sprzężenia zwrotnego w klasie A, zapewniają szerokie pasmo i wysoką impedancję wejściową 1MΩ. Układy wyjściowe w klasie D pracują z podwójnych sprzężeniem, z częstotliwością 700kHz, a więc 1,4 raza większa niż w modelu STA-9. Płytkę PCB modelu STA podłączono przez ekranowany przewód uziemiający w celu izolacji zewnętrznych interferencji.

W zasilaczu zastosowano transformator toroidalny o mocy 380W i specjalnym sposobie nawijania, co daje o 30% wyższą moc szczytową w stosunku do innych transformatorów o takich samych gabarytach. Okablowanie i konektory w całym układzie zasilania wykonano aby zapewnić swobodny przepływ wysokich prądów. Filtr trzeciego rzędu dla wysokich częstotliwości redukuje zakłócenia z sieci zasilającej.

Przednia ścianka AMG STA jest wykonana na obrabiarkach CNC z 15-milimetrowego aluminium. Na tylnej ściance jest przełącznik wejść (RCA/XLR) oraz przełącznik trybu pracy (stereo/mono).

Dane techniczne NuPrime AMG STA:

[zdjęcie przedwzmacniacza NuPrime AMG PRA]
[zdjęcie przedwzmacniacza NuPrime AMG PRA - tylna ścianka]
[zdjęcie wzmacniacza mocy NuPrime AMG STA]
[zdjęcie wzmacniacza mocy NuPrime AMG STA - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl