Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - słuchawki bezprzewodowe WH-1000XM4 z systemem redukcji hałasu (17.08.2020)

Firma Sony zaprezentowała nowe słuchawki bezprzewodowe WH-1000XM4. Są one dostępne od sierpnia 2020 w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i srebrnej, w cenie 1.599 złotych.

WH-1000XM4 to czwarta generacja bezprzewodowych, zamkniętych słuchawek nausznych z systemem redukcji hałasu z rodziny Sony 1000X. Nowy model zachował wszystkie technologie z wcześniejszego WH-1000XM3, a oprócz tego ma też szereg udoskonaleń.

Zastosowano 40-milimetrowe przetworniki o dużej mocy z membranami z polimeru ciekłokrystalicznego (LCP) i cewkami CCAW. Miękkie nauszniki o dużej powierzchni styku równomiernie rozkładają nacisk i poprawiają stabilność. Do połączenia przewodowego w zestawie jest kabel o długości 1,2m zakończony pozłacanym wtykiem mini-jack. Czułość przy pracy pasywnej wynosi 101dB/mW.

Funkcje panelu dotykowego są takie same jak u poprzednika. Słuchawki współpracują z asystentami głosowymi Google i Amazon Alexa.

WH-1000XM4 wyposażono w technologie NFC i Bluetooth w wersji 5.0. Obsługiwane są kodeki LDAC, AAC i obligatoryjny SBC. Słuchawki mogą być połączone z dwoma urządzeniami Bluetooth równocześnie i automatycznie przełączać się na dzwoniący telefon. Aktywne urządzenie można też zmienić samodzielnie dotykając przycisku. Obsługiwana jest funkcja Google Fast Pair, co pozwala odszukać pozostawione urządzenie dzięki odtwarzaniu dźwięku kontrolnego lub poprzez sprawdzenie ich ostatniej znanej lokalizacji w aplikacji Google na smartfonie.

Akumulator wystarcza nawet na 30 godzin słuchania z włączoną redukcją hałasu i do 38 godzin bez redukcji hałasu. Wykorzystując oferowany oddzielnie zasilacz można skorzystać z funkcji funkcji szybkiego ładowania. W takim przypadku 10-minutowe ładowanie wystarczy na maksymalnie 5 godzin odtwarzania bezprzewodowego. Aby zapobiec wyładowaniu akumulatora, słuchawki WH-1000XM4 wykrywają czy są używane. Wbudowany czujnik zbliżeniowy i dwa czujniki przyspieszenia automatycznie zatrzymują odtwarzanie po zdjęciu słuchawek. Kiedy użytkownik z powrotem je założy, muzyka zacznie grać na nowo.

Jak podają firmowe materiały słuchawki WH-1000XM4 redukują hałas lepiej niż wszystkie poprzednie modele Sony. Skuteczniej osłabiają dźwięki o średniej i wysokiej częstotliwości. Technologia dwóch czujników hałasu wykorzystuje po dwa mikrofony na każdym z nauszników, by przechwytywać hałasy z otoczenia i kierować odpowiednie dane do procesora redukcji hałasu QN1 HD. Nowy układ SoC (System on Chip) Bluetooth Audio wykrywa i koryguje parametry muzyki i hałasu ponad 700 razy na sekundę. Procesor redukcji hałasu QN1 HD stosuje nowy algorytm, by zapewnić redukcję hałasu.

Słuchawki mają rozbudowane funkcje przetwarzania sygnału audio. Oparty na technologii Edge-AI system DSEE Extreme analizuje muzykę w czasie rzeczywistym, rozpoznaje instrumentację, gatunek muzyczny i indywidualne cechy utworu, a następnie przywraca wysokie częstotliwości utracone przy kompresji. Przy tworzeniu systemu wykorzystano dane muzyczne zebrane we współpracy z firmą Sony Music Studios Tokyo. WH-1000XM4 są też zgodne z technologią 360 Reality Audio dostępną w połączeniu ze smartfonem Android lub telefonem iPhone z zainstalowaną aplikacją partnerskiego serwisu strumieniowego. W przypadku użycia słuchawek WH-1000XM4 i aplikacji Sony Headphones Connect można wytworzyć ogarniającą przestrzeń dźwiękową, dostosowaną do cech słuchacza.

Kolejna funkcja to Adaptive Sound Control. Dostosowuje ona ustawienia dźwięków z otoczenia do lokalizacji i aktywności słuchacza. Z upływem czasu funkcja zaczyna rozpoznawać często odwiedzane miejsca (biuro, siłownia, kawiarnia itd.) i dostosowuje dźwięk do sytuacji. Często odwiedzane miejsca i preferowane ustawienia można zdefiniować w aplikacji Sony Headphones Connect. Zmiana otoczenia będzie wówczas powodowała automatyczną zmianę ustawień dźwięków otoczenia.

Nowa funkcja Speak-to-Chat umożliwia krótką rozmowę bez zdejmowania słuchawek. Kiedy użytkownik zacznie mówić, słuchawki automatycznie rozpoznają jego głos, wstrzymują odtwarzanie muzyki i przepuszczają dźwięki z otoczenia, umożliwiając rozmowę. Odtwarzanie jest wznawiane po 30 sekundach od zakończenia rozmowy (konfiguracja tej funkcji dostępna w aplikacji). Słuchawki WH-1000XM4 można też przełączyć w tryb dźwięków otoczenia. W tym celu wystarczy przyłożyć rękę do nausznika, co powoduje zmniejszenie głośności i przepuszczenie dźwięków z zewnątrz.

W słuchawkach WH-1000XM4 zastosowano także nową technologię Precise Voice Pickup. Optymalizuje ona wykorzystanie pięciu wbudowanych mikrofonów, by zapewnić czystość głosu podczas rozmów przez telefon i używania funkcji Speak-to-Chat.

[zdjęcie słuchawek Sony WH-1000XM4]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl