Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - wzmacniacz zintegrowany PM-12 Special Edition oraz odtwarzacz SACD SA-12 Special Edition (13.08.2020)

Marantz zaprezentował dwa nowe modele z serii 12 Special Edition, wzmacniacz zintegrowany PM-12 Special Edition oraz odtwarzacz SACD SA-12 Special Edition z trybem DAC. Będą one dostępne w sprzedaży we wrześniu 2020 w kolorze czarnym lub srebrno-złotym. Dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Oryginalne SA-12 i PM-12 były stworzone wyłącznie na rynek japoński. Opierając się na osiągnięciach poczynionych podczas opracowywania uznanej serii KI Ruby, japońscy projektanci Marantza wraz z europejskimi inżynierami przygotowali specjalnie dostrojoną serię 12 Special Edition.

PM-12 Special Edition to czysto analogowy wzmacniacz zintegrowany. Moc wyjściowa wynosi 100W na kanał dla 8Ω lub 200W na kanał dla 4Ω. Zastosowano dwustopniową konstrukcję z oddzielnymi zasilaczami dla przedwzmacniacza i sekcji wzmacniacza mocy. Zasilacz przedwzmacniacza bazuje na toroidalnym transformatorze.

W PM-12 Special Edition wykorzystano rozwiązania ze wzmacniaczy PM-10 i PM-KI Ruby, takie jak przedwzmacniacz gramofonowy MC/MM z sekcją korektora Marantz Musical Premium Phono EQ i technologią Marantz HDAM. Konstrukcja wzmacniacza impulsowego też pochodzi z flagowego wzmacniacza PM-10 oraz PM-KI Ruby. W sekcji przedwzmacniacza wykorzystano opatentowaną technologię HDAM. Pasmo przenoszenia wzmacniacza jest niezależne od obciążenia. Zastosowano topologię Current Feedbak z nowo opracowanymi obwodami szerokopasmowymi.

Rezygnacja z instalacji konwertera cyfrowo-analogowego i czysto analogowa konstrukcja PM-12 Special Edition przyczyniła się do uzyskania niskiego poziomu szumów.

Liniowa regulacja głośności ma nowy, elektryczny system sterowania.

Wysokiej jakości gniazda wejściowe są wykonane z niklowanej miedzi, a terminale głośnikowe Marantza z miedzi o wysokiej czystości.

SA-12 Special Edition to odtwarzacz SACD trybem pracy jako przetwornik cyfrowo-analogowy. Korzysta on z wcześniejszego rozwoju flagowych odtwarzaczy SA-10 i SA-KI Ruby. Mechanizm napędu dysków SACDM-3 został zbudowany wyłącznie dla dźwięku, umożliwia odtwarzanie płyt SACD, CD i kompilacji nagranych na CD-ROM lub DVD-ROM.

Odtwarzacz posiada asynchroniczne wejście USB, które może obsługiwać formaty do PCM/DXD 384kHz/32bity i DSD11.2MHz. Sygnał cyfrowy można też podłączyć na wejście optyczne lub koncentryczne. Zastosowano izolację wejść USB i cyfrowych (optyczne i koaksjalne) w celu blokowania szumów z podłączonych źródeł.

Oprócz analogowego wyjścia RCA na wyposażeniu jest też wyjście słuchawkowe sterowane przez dedykowany wzmacniacz wykorzystujący moduł HDAM-SA2. Do dyspozycji są też wyjścia cyfrowe optyczne i koncentryczne.

Marantz Musical Mastering Stream przekształca wszystkie formaty plików PCM do formatu DSD, wykorzystując zaawansowane filtrowanie i opatentowane przetwarzanie. Następnie Marantz Musical Mastering Conversion bezpośrednio przekształca 1-bitowy strumień danych na sygnał analogowy bez użycia konwencjonalnego konwertera cyfrowo-analogowego. W analogowej sekcji wyjściowej zastosowano moduły Marantz HDAM-SA3 i HDAM-SA2. Zapewniono też niską impedancję wyjściową. W zasilaczu pracuje transformator toroidalny.

[zdjęcie wzmacniacza Marantz PM-12 Special Edition]
[zdjęcie wzmacniacza Marantz PM-12 Special Edition - tylna ścianka]
[zdjęcie odtwarzacza Marantz SA-12 Special Edition]
[zdjęcie odtwarzacza Marantz SA-12 Special Edition - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl