Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MELODIKA - interkonekt MD2RG i kabel zasilający MDP w wersji Gunmetal Editon (12.08.2020)

Melodika wprowadziła do sprzedaży dwa kable w nowej wersji Gunmetal Editon, w szarym kolorze. Są to interkonekt MD2R (2xRCA) oraz kabel zasilający MDP. Kable są objęte 5-letnią gwarancją.

Interkonekt MD2R jest produkowany od 2012 roku i zyskał dużą popularność. Jest produkowany w Polsce, co ułatwia poddawanie go kolejnym modyfikacjom, które podnoszą jakość przy zachowaniu tego samego poziomu cenowego. W trakcie rozwijania pierwotnej wersji zmieniono między innymi: wtyki, izolatory w przewodzie, sposób mocowania wtyku, materiał lutujący.

MD2RG ma konstrukcję typu Single Core dobrze sprawdzającą się w domowym hi-fi. Kabel charakteryzuje się niską pojemnością. Budowa oparta jest o przewodnik z miedzi beztlenowej OFC 99,99% o przekroju drutu 0,25mm2 oraz materiał przewodzący prąd elektryczny poprawiający rozkład pola elektrycznego. Ekran jest wykonany w postaci oplotu siatkowego oraz powłoki przewodzącej. Wtyki są pokryte złotem 24k. Przewód jest lutowany z wtykiem za pomocą wysokiej jakości cyny z dodatkiem srebra. Przewód jest odporny na promienie UV, wodę morską, ozon, alkohol, a także ma dobrą udarność zarówno w pokojowej jak i niskiej temperaturze. Jets też odporny na ścieranie.

Rezystancja żyły roboczej nie przekracza 68Ω/km. Rezystancja ekranu nie przekracza 13,5Ω/km. Pojemność skuteczna żyła/ekran nie przkracza 61,95nF/km.

Ceny Melodika MD2RG zaczynają się od 139zł dla długości 0,5m.

W kablu zasilającym MDP Gunmetal Editon zastosowano wcześniejsze poprawki modelu MDP. Tak jak w przypadku Purple Rain, wersja Gunmetal Editon także otrzymała udoskonalone wtyki. Bez zmian pozostał 80-procentowy ekran z czystej miedzi OFC. Dlatego kabel MDP nadaje się nie tylko do zastosowań hi-fi, ale także do sprzętu medycznego, pomiarowego, laboratoryjnego i innych urządzeń wrażliwych na oddziaływanie pola elektromagnetycznego lub zakłóceń płynących z sieci.

Przewód ma konstrukcję 3x2,5mm2 (50 x 0,24mm) i jest ekranowny miedzianym oplotem na poziomie minimum 80%. Jako przewodnik zastosowano polską miedź beztlenową OFC 99.99% (klasa 4N). Kabel zakończony wtykiem schuko oraz typowym gniazdem IEC C13. Przewodniki są wzajemnie ze sobą skręcone.

MDP ma 3 warstwy izolacji z PVC i nadaje się do instalacji podtynkowej ściany. Wierzchnia warstwa została wykonana ze specjalnie modyfkowanego PVC o podwyższonej odporności.

Rezystancja żył jest nie większa niż 4,37Ω/100m, a rezystancja izolacji nie mniejsza niż 1GΩ/km. Przewód posiada certyfkat CE. Maksymalne dopuszczone natężenie prądu to 10A.

Ceny Melodika MDP zaczynają się od 269 zł za długość 0,5m. Dla długości 5m cena dochodzi do 449zł.

[zdjęcie interkonektu Melodika MD2RG]
[zdjęcie kabla zasilającego Melodika MDP Gunmetal]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl