Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DUNE HD - odtwarzacz sieciowy Dune HD PRO 4K II (8.08.2020)

Na polski rynek wszedł odtwarzacz sieciowy Dune HD PRO 4K II. Jest on objęty 2-letnia gwarancją, a jego cena wynosi wynosi 1.499 zł (dystrybucja C4i).

Dune HD PRO 4K II to odtwarzacz sieciowy typu Android TV Box 4K. Zastosowano w nim procesor nowej generacji Realtek RT1619D, specjalnie zaprojektowany do odtwarzania multimediów. Jest to sześciordzeniowy, 64-bitowy układ bazujący na architekturze ARM Cortex-A55 oraz module graficznym Mali G51. Odtwarzacz posiada 4 GB pamięci RAM dla sprawnego działania aplikacji, a także 32 GB szybkiej pamięci flash, co umożliwia instalację rozbudowanych aplikacji i zapewnia dodatkowe miejsce na własne dane.

Metalowa, czarna obudowa odprowadza ciepło bez pomocy wentylatora. Na froncie urządzenia znajduje się czytelny wyświetlacz. Z boku obudowy producent umieścił port SATA do podłączenia dysków HDD/SDD lub napędów optycznych. Obok znajdują się 3 porty USB, w tym dwa w standardzie USB 3.0, do podłączenia zewnętrznych nośników. Na podłączonych dyskach obsługiwane są systemy plików: FAT16/FAT32, exFAT, NTFS, HFS, HFS+, (MAC OS X), EXT2/EXT3/EXT4, BTRFS. Z tyłu urządzenia znajduje się slot na karty pamięci mikro SD, wyjście HDMI 2.0b, wejście HDMI 2.0, wyjście analogowe kompozyt i audio stereo na mini jack 3,5mm, wyjście audio optyczne S/PDIF, port sieciowy GB Ethernet, port zasilania 12 V DC oraz przyłącza anten dwuzakresowego WiFi pracujących w systemach 802.11b/g/n/ac w paśmie 2,4 i 5 GHz. Wbudowany moduł Bluetooth 4.0 pozwala podłączyć urządzenia peryferyjne jak myszki, bezprzewodowe klawiatury, joysticki, słuchawki i głośniki.

Odtwarzacz wyróżnia się obsługą obrazów płyt z pełną obsługą menu wraz funkcją niezauważalnego scalania rozdziałów płyty. Dotyczy to formatów BD-J, BD4K, BD3D, HD audio. Obrazy Blu-ray także mogą mieć różne formaty (plik BD ISO lub katalog BDMV) i pochodzić z dowolnego źródła - lokalnego napędu (USB, SATA) albo lokalizacji sieciowej (SMB, NFS). Możliwy jest wybór regionu Blu Ray.

Urządzenie w pełni wspiera płynne wyświetlanie obrazu 4K Ultra HD 60Hz z 10-bitową przestrzenią kolorów oraz standard HDR 10+, zapewniający dynamiczne odwzorowanie poziomu jasności w przeciwieństwie do tradycyjnego systemu HDR. Odtwarzacz wspiera też najpopularniejsze formaty i kodeki wideo w tym H.264, H265, a także VP9 profil 2 stosowany w filmach YouTube z HDR. Unikalnym rozwiązaniem jest możliwość dostosowania ręcznego próbkowania chrominancji do wybranego trybu wideo HDMI.

Odtwarzacz obsługuje formaty 3D Side-by-side (obraz obok obrazu) jak i Top-to-bottom (obrazy jeden nad drugim) oraz MVC (BD3D) i gwarantuje odtwarzanie Full HD w 3D.

Ponadto Dune HD Pro 4K II wspiera dekodowanie dźwięku wielokanałowego HD-Audio i odtwarzanie bezstratnych plików. Na wyjście audio można podać sygnał w jakości 24bity/192kHz. Dune oferuje pełne, sprzętowe dekodowanie dźwięku wielokanałowego Dolby Atmos i DTS:X, z pełnym HDMI passthrough oraz downmix do stereo. Wspierane są natywnie 192kHz/24 bity w plikach FLAC na złączach cyfrowych HDMI i optycznym. Fabryczna aplikacja odtwarzacza muzycznego obsługuje natywnie obrazy płyt SACD, a także pliki DFF, DSF, APE, FLAC, WAV i inne bezstratne formaty audio. Dune HD Pro 4K II ponadto odtwarza pliki SACD zarówno obrazów płyt ISO, jak i pliki dxf/dsf.

W urządzeniu pracują równolegle dwa systemy. Podstawowy to oparty na Linuksie, rozwijany od ponad 10 lat oryginalny system Dune HD OS zapewniający stabilną pracę i odtwarzanie plików multimediów. Równolegle z nim pracuje system Android TV wersji 9.0 zapewniający możliwość skorzystania z licznych aplikacji i serwisów multimedialnych. Algorytmy producenta powodują, że system Android nie jest nadrzędny. System Dune HD OS dba o to, aby zminimalizować wpływ Androida na zarządzanie zasobami procesora i utrzymywać zapas mocy obliczeniowej na korzyść płynnego odtwarzania wideo.

System bazuje na otwartym zestawie narzędzi programistycznych Dune HD SDK i interfejsie API Dune i posiada dostęp do aplikacji ze sklepu Playmarket dla wersji Android TV oraz dostęp do autorskiego portalu producenta Dune Store, w którym znajdziemy wiele aplikacji, wtyczek, interfejsów graficznych, rozwiązań do porządkowania i zarządzania bibliotekami multimedialnymi oraz dających dostęp do otwartych aplikacji firm trzecich. Udoskonalany ponad 12 lat interfejs Dune HD jest zoptymalizowany do użytku na ekranach telewizorów i obsługi za pomocą standardowego pilota. Dzięki strategii single code base (wszystkie modele Dune bazują na wspólnym rdzeniu) nawet stare model otrzymują wciąż aktualizacje. Aktualizacji oprogramowania firmowego dokonuje się przez Internet (po zgłoszeniu przez urządzenie dostępności nowszego oprogramowania).

W zestawie dołączany jest pilot zdalnego sterowania na podczerwień. Kontroler ma funkcję programowania klawiszy do sterowania innym urządzeniem np. telewizorem, wyposażony jest w funkcję myszy i wiele skrótów szybkiego dostępu. Istnieje możliwość zamówienia zewnętrznego kontrolera, np. myszy powietrznej AirMouse z czujnikiem żyroskopowym. Pełne sterowanie urządzenia z telefonów i tabletów realizuje mobilna aplikacja Dune Control, opracowana na systemy iOS i Android. Daje ona pełen dostęp do wszystkich funkcji odtwarzacza. Aplikacja całkowicie zastępuje standardowego pilota.

Dune HD Pro 4K II wyposażono we wsparcie usługi DRM: Widevine L1, co umożliwia oglądanie materiałów Online Premium w najwyższej dostępnej jakości HD i Ultra HD z serwisów VOD, czy z YouTube.

Dune HD Pro 4K II posiada możliwość integracji z systemami automatyki Smart Home, takimi jak Control4 oraz Crestron.

[zdjęcie odtwarzacza sieciowego Dune HD Pro 4K II]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl