Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NAGRA - przedwzmacniacz gramofonowy Classic Phono (7.08.2020)

We wrześniu 2020 do sprzedaży ma wejść nowy przedwzmacanicz gramofonowy Nagra Classic Phono. Jego cena na rynku amerykańskim ma wynosić 19.750 dolarów.

Classic Phono zastępuje model Nagra VPS, który był też bazą i punktem odniesienia dla nowego projektu. W przedwzmacniaczu Classic Phono zastosowano nowej generacji transformatory wejściowe oparte na rdzeniu z HD PREAMP. Układ wzmacniający w klasie A zbudowano w oparciu o 4 triody. Są to dwie E88CC/6922, jedna ECC81/B739 i jedna ECC83/B759. Lampy są selekcjonowane przez Nagra Laboratory.

Nowy przedwzmacniacz Nagry ma dwa wejścia. Jedno z transformatorami do obsługi wkładek MC i MM. Drugie bez transformatorów, tylko dla wkładek MM. Można regulować obciążenie wkładki. Oprócz krzywej korekcyjnej RIAA, można też zastosować krzywe korekcyjne TELDEC lub COLUMBIA. Przedwzmacniacz ma też przełącznik mono/stereo i obsługuje wkładki monofoniczne w trybie prawdziwego mono.

Classic Phono ma wewętrzny zasilacz nowej generacji. Można jednak zastosować jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązanie w postaci zewnętrznego zasilacza Nagra Classic PSU, który wywodzi się z zasialczy HD Generation.

Wzmocnienie na wejściu MC wynosi 54dB (nastawa LOW) lub 64dB (nastawa HIGH). Wzmocnienie na wejściu MM wynosi 38dB (nastawa LOW) lub 48dB (nastawa HIGH).

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Nagra Classic Phono]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Nagra Classic Phono - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl