Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - sieciowy amplituner AVR-S960H z obsługą 8K (4.08.2020)

Denon przedstawił amplituner sieciowy audio-wideo AVRS960H z obsługą 8K. To pierwszy amplituner z obsługą 8K w bardziej przystępnej cenowo linii Denon S-Series. Wejdzie on do sprzedaży w Polsce w sierpniu 2020. Dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Amplituner ma końcówkę mocy 7*145W. Wzmacniacze mogą pracować z głośnikami o niskiej impedancji.

Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano 32-bitowy układ AKM. Dekodowane są wysokiej rozdzielczości pliki bezstratne do 24-bitów/192-kHz (ALAC, FLAC, WAV), a także ścieżki DSD 2.8MHz i 5.6MHz, zarówno za pośrednictwem portu USB na panelu przednim jak i z urządzeń sieciowych.

Obsługiwane są formaty dźwięku wieloknałowego 3D Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization, DTS:X, DTS Virtual:X.

Obsługiwana jest platforma multi room HEOS, dzięki czemu można bezprzewodowo przesyłać muzykę pomiędzy komponentami HEOS, strumieniować z serwisów takich jak Spotify, Napster, Amazon Music HD, TuneIn, Deezer, SoundCloud, TIDAL i wielu innych. Oprócz platformy HEOS obsługiwane są także Apple AirPlay2 i Bluetooth. Możliwa jest praca w trybie nadajnika Bluetooth. Strumieniowanie Apple Music jest możliwe przez AirPlay 2.

Amplituner ma certyfikat Roon Tested, można obsługiwać biblioteki muzyczne dzięki interfejsowi Roon na komputerach osobistych i urządzeniach inteligentnych. Amplitunery i wzmacniacze AV Denon kompatybilne z Roon Tested można skonfigurować przez Roon za pomocą AirPlay2 lub poprzez połączenie z urządzeniem Roon Core.

Dla analogowych sygnałów audio AVR-S960H ma wejścia liniowe i wejście gramofonowe. Dla cyfrowych sygnałóaudio zainstalowano wejścia optyczne. Dla analogowego wideo są wejścia i wyjście kompozytowe i komponentowe.

AVR-S960H ma 6 wejść i dwa wyjścia HDMI. Jedno z wejść obsługuje wideo 8K, możliwe jest też skalowania treści HD do 4K i 8K. Jedno z wyjść obsługuje kanał zwrotny audio eARC. Możliwa jest praca z sygnałami 8K/60Hz i 4K/120Hz, wspierane są formaty HDR, w tym HDR10+ i Dynamic HDR. Wspierane są też Quick Media Switching (QMS, natychmiastowa zmianę rozdzielczości lub liczby klatek na sekundę źródła w celu wyeliminowania zjawiska czarnego ekranu0 HDR10, HLG (Hybrid Log Gamma) i Dolby Vision, a także 4:4:4 Pure Color subsampling oraz BT.2020. Graczom przydadzą się funcje takie jak zmienna częstotliwość odświeżania (VRR), Auto Low Latency Mode (ALLM) i Quick Frame Transport (QFT). Na wszystkich portach HDMI zaimplementowana jest obsługa najnowszego standardu ochrony przed kopiowaniem HDCP 2.3.

W instalacji pomaga Denon Setup Assistant. Wizualne informacje prowadzą użytkownika przez proces konfiguracji. Dostępna jest aplikacja sterująca (iOS/Android) Denon AVR remote do podstawowej kontroli i konfiguracji. Amplituner współpracuje z asystentami głosowymi Amazon Alexa, Google Assistant i Apple Siri, zapewniając sterowanie za pomocą poleceń głosowych. Amazon Alexa pozwla na przełączanie źródeł wejściowych dla kilku odtwarzaczy multimedialnych, podczas gdy Google Assistant i Apple Siri mogą być używane do regulacji głośności, przechodzenia do następnego utworu i innych funkcji. Panel przedni i pilot posiadają cztery przyciski szybkiego wyboru Quick Selects, które przechowują preferowane ustawienia audio dla każdego źródła.

Denon korzysta też z technologii kalibracji pomieszczenia Audyssey, która automatycznie wykonuje pomiary i optymalizuje ustawienia amplitunera. Funkcja Dual Audyssey Preset Memory pozwala użytkownikom przechowywać dwie konfiguracje Audyssey i przełączać się między nimi. Można tez kupić aplikację Audyssey MultEQ Editor aby uzyskać jeszcze więcej opcji dostosowywania brzmienia.

[zdjęcie amplitunera Denon AVR-S960H]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-S960H - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl