Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

OPTWARE - plany produkcji holograficznego dysku wysokiej pojemności (25.02.2002)

W ubiegłym tygodniu japońska firma Optware zapowiedziała uruchomienie produkcji optycznego dysku holograficznego wysokiej pojemności, potencjalnie nawet powyżej 1 terabajta. Dysk ma być zewnętrznie taki sam jak płyty CD/DVD, jego pojemność ma pozwolić na zapis 120 filmów formatu DVD. Debiut na rynku ma nastąpić w trzecim kwartale bieżącego roku. Najpierw wprowadzony ma być dysk jednokrotnego zapisu, a później także dysk pozwalajacy na zapis i kasowanie. Szybkość odczytu informacji ma być równa 1gigabit na sekundę.

Doniesienie jest tym bardziej interesujące, że zbiega się w czasie z komunikatem dziewiątki dużych firm elektronicznych o przygotowaniu płyt formatu Blu-ray. We wcześniejszych miesiącach nowe nośniki zapowiedziały też firmy C-3D (zapis wielowarstwowy fluorescecyjny) oraz Keele High Density, co tym bardziej każe oczekiwać silnej konkurencji wśród nośników nowej generacji.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl