Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DAVONE - bezprzewodowe kolumny z technologią WiSA (31.07.2020)

Duńska firma Davone wprowadziła do swojej oferty nowe rozwiązanie w postaci modułu do bezprzewodowej transmisji sygnału do kolumn. Do tego celu wykorzystywana jest technologia WiSA.

Rozwiązanie Davone WiSA jest obecnie dostępne dla modeli: Studio, Twist, Solo. Nie jest możliwa instalacja modułu w kolumnach zakupionych wcześniej. Kolumny w wersji aktywnej, z zainstalowanym modułem, nie mają możliwości pracy w trybie pasywnym.

WiSA to standard bezprzewodowej transmisji sygnału opracowany przez WiSA Association, przy współpracy takich firm jak Dali, Klipsch, Martin Logan, Teac czy LG. WiSA pozwala na transmisję od 2 do 8 kanałów, z rozdzielczością do 24bitów/96kHz, bez kompresji, z bardzo małym opóźnieniem. Zasięg wynosi do 25m.

Muzykę można odtwarzać bądź to bezpośrednio z urządzeń z wbudowaną obsługą WiSA, bądź też za pomocą przekaźnika WiSA podłączanego do gniazda USB w urządzeniu źródłowym.

W modułach Davone pracują wzmacniacze ICEPower o mocy 200W, przetworniki cyfrowo-analogowe o bardzo niskich zniekształceniach oraz układy DSP do obróbki sygnału. Analogowe zwrotnice zastąpiono zwrotnicami cyfrowymi. Układy DSP wkonują korekty charakterystyki amplitudowej i fazowej niemożliwe do uzyskania w wersji analogowej. Dane są przetwarzane z rozdzielczością nie mniejszą niż 24bity/96kHz.

Dystrybucję Davone w Polsce prowadzi Galeria Audio.

[zdjęcie modułu Davone WiSA]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl