Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - amplitunery i wzmacniacze AV z obsługą 8K (20.07.2020)

Marantz zaprezentował najnowsze, wielokanałowe amplitunery i wzmacniacze serii SR przeznaczone do systemów kina domowego. Są one przystosowane do obsługi wideo 8K. Będą wchodzić do sprzedaży w sierpniu i wrześniu 2020. Dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Amplitunery SR5015 i SR5015 DAB (ceny 4.299 PLN oraz 4.499 złotych) będą dostępne od września. Mają po 7 kanałów o mocy 100W (2 kanały, 8Ω, 20Hz-20kHz, THD 0.08%). Dostępne jest wyjście przedwzmacniacza w postaci 7.2 kanałowej. Na wyposażeniu jest 6 wejść i 2 wyjścia HDMI.

Wzmacniacz SR6015 (cena 5.999 złotych) będzie dostępny od września. Ma 9 kanałów o mocy 110W (2 kanały, 8Ω, 20Hz-20kHz, THD 0.08%). Dostępne jest wyjście przedwzmacniacza w postaci 11.2 kanałowej. Na wyposażeniu jest 7 wejść i 3 wyjścia HDMI.

Wzmacniacz SR7015 (cena 7.999 złotych) będzie dostępny od sierpnia. Ma 9 kanałów o mocy 125W (2 kanały, 8Ω, 20Hz-20kHz, THD 0.05%). Dostępne jest wyjście przedwzmacniacza w postaci 11.2 kanałowej. Na wyposażeniu jest 8 wejść i 3 wyjścia HDMI.

Wzmacniacz SR8015 (cena 13.999 złotych) będzie dostępny od września. Ma 11 kanałów o mocy 140W (2 kanały, 8Ω, 20Hz-20kHz, THD 0.05%). Dostępne jest wyjście przedwzmacniacza w postaci 13.2 kanałowej. Na wyposażeniu jest 8 wejść i 3 wyjścia HDMI.

Producent podaje, że moc przy wysterowaniu 5 kanałów jest nie mniejsza niż 70% mocy przy wysterowaniu 2 kanałów. Wykorzystywane są opatentowane moduły Hyper Dynamic Amplification Module (HDAM). Wzmacniacze radzą sobie z obsługą głośników o niskiej impedancji. Wzmacniacze SR6015, SR7015 i SR8015 mogą pracować w trybie przedwzmacniacza, wewnętrzne wzmacniacze mocy są wówczas wyłączane.

Nowe modele SR posiadają certyfikat Roon Tested, można je znaleźć i skonfigurować przez Roon za pomocą AirPlay 2 lub podłączyć do urządzenia Roon Core. Obsługiwana jest też platforma HEOS co pozwala na pracę w systemach wielopokojowych Heos. Można korzystać z serwisów strumieniowych takich jak Spotify, Amazon Music HD, TIDAL, radio internetowe TuneIn i wielu innych. Użytkownicy mogą również odtwarzać utwory przechowywane na urządzeniach inteligentnych lub osobistych serwerach multimedialnych. Dekodowane są bezstratne formaty do 24-bitów/192-kHz z plików ALAC, FLAC i WAV, a także ścieżki DSD 2.8 MHz i 5.6 MHz.

Każde urządzenie jest wyposażone w port USB na panelu przednim, który umożliwia wygodne odtwarzanie plików MP3 i plików audio w wysokiej rozdzielczości. Wszystkie modele mają wejście gramofonowe wykorzystujące moduł HDAM. Kolejną wspólną cechą są dwa wyjścia subwooferowe.

Seria 2020 SR-Series oferuje szereg formatów audio 3D, w tym Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS:X, DTS Virtual:X. Technologie wirtualizacji zapewniają dźwięk 3D bez kanałów wyższej warstwy, tworząc wirtualne efekty w układzie głośników 7.1, 5.1 lub 2.1. Modele SR6015, SR7015 oraz SR8015 obsługują IMAX Enhanced. Modele SR7015 oraz SR8015 obsługują format AURO 3D. Flagowy model SR8015 obsługuje DTS:X Pro, co można wykorzystać w takich konfiguracjach jak 7.2.6 lub 9.2.4. Funkcja DTS:X Pro będzie dostępna za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania systemowego jeszcze w tym roku.

Nowe modele serii SR-Series wykorzystują najnowsze technologie HDMI. Dedykowane wejście HDMI 8K obsługuje rozdzielczość 8K/60Hz oraz 4K/120Hz. Nowe modele mogą przeskalować zawartość HD i 4K do 8K (do kompatybilnych telewizorów). Obsługiwane są nowe standardy formatu HDR, w tym HDR10+ i Dynamic HDR, oraz nową funkcję HDMI o nazwie Quick Media Switching (QMS), która pozwala na natychmiastowe przełączanie liczby klatek na sekundę w celu wyeliminowania zjawiska ciemnego ekranu. Aby zapewnić paletę kolorów, wyrazistość i kontrast, nowe modele z serii SR-Series obsługują HDR10, HLG (Hybrid Log Gamma) i Dolby Vision, a także 4:4:4 Pure Color subsampling oraz BT.2020.

Kanał zwrotny audio eARC (Enhanced Audio Return Channel) umożliwia bezstratną transmisję dźwięku kodowanego obiektowo, na przykład DTS:X i Dolby Atmos, z aplikacji telewizyjnych lub podłączonych urządzeń za pomocą jednego kabla HDMI.

Kilka nowych funkcji zaimplemantowano z myślą o graczach. Jest to obraz 4K/120Hz, zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) dla eliminacji rozrywanie klatek, tryb Auto Low Latency Mode (ALLM) i Quick Frame Transport (QFT) dla zmniejszenia opóźnień.

Na wyposażeniu jest kalibracja pomieszczenia Audyssey. W amplitunerach SR5015 jest to wersja Audyssey MultEQ XT a we wzmacniaczach SR6015, SR7015 i SR8015 wersja MultEQ XT32. Przy pomocy załączanego mikrofonu pomiarowego Audyssey analizuje moc wyjściową każdego głośnika (w tym subwoofera) w maksymalnie ośmiu lokalizacjach pomiarowych i generuje filtry cyfrowe w celu optymalizacji każdego kanału pod kątem prawidłowej odpowiedzi w domenie częstotliwości i czasowej. Modele z Audyssey MultEQ XT32 mają też dodatkowe funkcje zarządzenia niskimi częstotliwościami. Low Frequency Containment wykorzystuje algorytmy psychoakustyczne, aby zapewnić balans tonalny, w tym głębokie basy, bez przeszkadzania sąsiadom lub członkom rodziny w innych pokojach w domu. Audyssey Sub EQ HT zapewnia indywidualne dopasowanie DSP każdego subwoofera w konfiguracji z dwoma subwooferami dla uzyskania głębszego basu z lepszą rozdzielczością.

Wszystkie modele mają Audyssey Dynamic Volume aby łagodzić nagłe skoki głośności takie jak choćby reklamy telewizyjne. Z kolei Audyssey Dynamic EQ zapewnia zrozumiałość przy różnych poziomach odsłuchu.

Dzięki opcjonalnej aplikacji Audyssey MultEQ Editor (dostępna w sprzedaży), zaawansowani użytkownicy mogą przeglądać i dostosowywać ustawienia korektora w celu jeszcze bardziej szczegółowego strojenia.

Nowością jest pamięć dwóch ustawień Audyssey, co pozwala użytkownikom przełączać się między dwiema skalibrowanymi konfiguracjami głośników, które są przechowywane natywnie w AVR i mogą być przełączane na bieżąco.

W instalacji sprzętu pomaga asystent konfiguracji Marantz Setup Assistant. Krok po kroku na ekranie wyświetlane są graficzne instrukcje, aby zapewnić optymalne ustawienia dla każdej konfiguracji głośników, w tym automatyczną kalibrację pomieszczenia Audyssey.

Nowe modele Marantz 2020 SR-Series nadal oferują funkcję HDMI Multiple Input Assign, która umożliwia użytkownikom słuchanie wielu źródeł dźwięku przy jednoczesnym zachowaniu tej samej treści wideo na ekranie. All Zone Stereo Mode (inaczej Party Mode) można przypisać do przycisków Smart Select, więc zarówno Strefa główna, jak i Strefa 2 rozpoczną zsynchronizowane odtwarzanie muzyki po naciśnięciu przycisku mart Select na pilocie, w aplikacji lub na kontrolerach innych firm. Nowa seria ma także funkcję automatycznej zmiany nazwy wejścia HDMI, która zmienia nazwy wejść HDMI na urządzenia źródłowe, w tym PS5 i Apple TV.

[zdjęcie wzmacniacza AV Marantz SR8015]
[zdjęcie wzmacniacza AV Marantz SR8015 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl