Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BANG OLUFSEN - przenośny głośnik Bluetooth Beosound A1 drugiej generacji (26.06.2020)

Firma Bang & Olufsen przedstawiła przenośny głośnik Bluetooth Beosound A1 drugiej generacji. Jest on dostępny w wersjach kolorystycznych Black Anthracite oraz Grey Mist w cenie 1.149 złotych (dystrybucja Horn Distribution).

W drugiej generacji Beosound A1 zachowano kształt, ale zastosowano nowo opracowany wzór otworów maskownicy, smuklejszą obudowę i zwężającą się podstawę. Skórzany pasek ma teraz nową etykietę. Nowa wersja jest o 7 procent lżejsza od oryginału, a obudowa jest cieńsza.

Beosound A1 drugiej generacji jest odporny na wodę i pył, posiada certyfikat IP67. Oznacza to, że głośnik jest odporny na zanurzenie na głębokość do 1 metra przez 30 minut i jest zabezpieczony przed piaskiem i brudem.

Głośnik oferuje znacznie wyższą żywotność baterii. Ma ona pojemność 3000mAh i pozwala na pracę do 18 godzin przy głośności 70dB. Nowy system sygnalizacyjny LED ostrzega o niskim stanie baterii i umożliwia łączność z aplikacją Bang & Olufsen, aby precyzyjnie pokazać aktualny stan baterii. Ładowanie trwa 2,75 godziny (prąd stały 5V/3A).

Odświeżono interfejs użytkownika. Przyciski zostały przeprojektowane i zmieniono ich położenie, aby ułatwić użytkowanie. Są one teraz umieszczone bliżej paska, aby ułatwić ich lokalizację, a także mają większe i wyraźniejsze symbole. Wskaźnik LED został przesunięty na wierzch głośnika, co poprawia jego widoczność ze wszystkich stron.

Zapewniono kompatybilność z asystentem głosowym Amazon Alexa, co jest nowością w tej klasie produktów. Korzystając z technologii Far Field, Alexa może być aktywowana z odległości do 5 metrów, w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu oraz pozostaje w gotowości do 3 godzin po wyłączeniu.

W Beosound A1 zastosowano dwa zmodernizowane głośniki do dookólnego promieniowania dźwięku: 3.5-calowy średniotonowy z aluminiową membraną oraz magnesem neodymowym, a także 3/4-calowy wysokotonowy. W układzie elektronicznym filtrowanie DSP współpracuje z parą 30-watowych wzmacniaczy klasy D.

Beosound A1 obsługuje formaty kodowania aptX oraz AAC i Bluetooth w wersji 5.1. Możliwe jest sparowanie dwóch egzemplarzy do pracy w stereo. Port USB-C pozwala na ładowanie, pracę w funkcji zestawu głośnomowiącego i strumieniowanie.

Aby zapewnić jak najlepszą jakość przy pracy w funkcji zestawu głośnomówiącego zastosowano układ trzech mikrofonów. Zgodność z Microsoft Swift Pair, Apple Fast Pair oraz Google Fast Pair zapewniają szybką konfigurację, jeśli chcemy używać głośnika do połączeń konferencyjnych.

Średnica Beosound A1 wynosi 133mm, a wysokość 46mm. Masa urządzenia to 558g.

[zdjęcie głośnika bezprzewodowego Bang & Olufsen Beosound A1 generacja 2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl