Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AURALIC - unowocześnienie czterech modeli serii G2/GX (9.06.2020)

W czerwcu 2020 na polski rynek wchodzą cztery nowe modele odświeżonej serii G2/GX marki Auralic. Dystrybucję prowadzi MIP, a ceny urządzeń są następujące:
- ARIES G2.1 (transport cyfrowy) ... 19.999 złotych
- VEGA G2.1 (przetwornik stumieniujący) ... 28.900 złotych
- LEO GX.1 (cyfrowy zegar referencyjny) ... 38.900 złotych
- SIRIUS G2.1 (procesor cyfrowy z upsamplingiem) ... 28.900 złotych

Zmiany wprowadzone w serii G2.1/GX.1 dotyczą zarówno konstrukcji mechanicznej, układów elektronicznych jak i oprogramowania.

Obudowa każdego urządzenia w serii G2.1 (Unity Chassis II) jest teraz podwójna. Zewnętrzna część jest wykonana ze szlachetnego aluminium. Dodatkowa wewnętrzna warstwa jest wykonana z miedzi, co jest rozwiązaniem kosztownym. Użycie miedzi jest istotne ponieważ poprawia zabezpieczenie przed interferencjami elektromagnetycznymi. Nowa, precyzyjnie wykonana metalowa baza o wysokiej masie zapewnia odpowiednią podstawę, powoduje, że urządzenie jest bardziej stabilne i mniej podatne na wibracje, co ma poprawić właściwości brzmieniowe.

Zastosowano też nowe nóżki, które w istocie są specjalnym systemem zawieszenia. Izoluje on urządzenia od zewnętrznych drgań poprzez system sześciu sprężyn. Są one dostrojone do różnych punktów nacisku. Dzięki temu wibracje są tłumione osobno w danych zakresach częstotliwości, co również ma owocować korzyściami brzmieniowymi.

Wprowadzono też nowe rozwiązania w układach elektronicznych. W przypadku transportu cyfrowego ARIES G2.1 wyjście USB zostało ulepszone w taki sposób, aby mogło ono współpracować z szerszym wachlarzem urządzeń. Ulepszono także złącze do zewnętrznego dysku twardego. Posiada ono teraz lepsze zasilanie, dzięki czemu może obsłużyć bardziej wymagające pod tym względem napędy.

System Lightning OS jest obecnie w wersji 7.0. Zgodnie z życzeniami klientów zostało wprowadzone odtwarzanie płyt CD wraz z opcjonalną funkcjonalnością zgrywania ich na dysk. Można podłączyć napęd CD do portu USB urządzenia i skorzystać z tej nowej funkcji platformy Lightning. Poprawne i precyzyjne zgranie płyty CD zapewnia wielokrotny odczyt każdego sektora. Oferowana funkcjonalność dotyczy także wszystkich posiadaczy urządzeń ARIES (nie wliczając ARIES Mini), ALTAIR i POLARIS.

Natomiast bez zmian pozostawiono złącze Lightning Link. Ten protokół transmisji umożliwia połączenie pomiędzy urządzeniami starszej serii G2/GX oraz nowszej G2.1/GX1. Dzięki temu w jednym systemie mogą współpracować urządzenia z różnych serii.

[zdjęcie Auralic Aries G2.1]
[zdjęcie Auralic Vega G2.1]
[zdjęcie stopki urządzeń serii Auralic G2.1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl