Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LYNGDORF - procesor dźwięku przestrzennego MP-40 (8.06.2020)

Firma Lyngdorf wprowadziła do oferty procesor dźwięku przestrzennego MP-40. Jego cena na polskim rynku wynosi 46.900 zlotych (dystrybucja Trimex).

MP-40 oferuje wszystkie cechy dźwiękowe i wydajność flagowego procesora MP-60, w uproszczonej konstrukcji, do mniejszych zastosowań. Procesor MP-40 dekoduje sygnał do 12 kanałów. Łącznie zainstalowano 16 symetrycznych wyjść audio, z czego 12 w konfiguracji 11.1 przyporządkowano bezpośrednio kanałom procesora. Dodatkowe 4 wyjścia AUX mogą posłużyć dla różnego rodzaju sygnałów wygenerowanych przez MP-40, jak sygnały dla subwoofera czy sygnał top middle.

W pełni wspierane są Dolby Atmos, DTS:X oraz Auro-3D, a także starsze formaty jak Dolby Digital, EX & Plus, Dolby TrueHD, DTS ES Discrete 6.1, DTS ES Matrix 6.1, DTS 96/24, DTS-HD High Res. Audio, DTS-HD Master Audio.

Zastosowano usprawnioną kartę HDMI. Trzy wejścia HDMI (2.0b, HDCP 2.2) obsługują 3D 30Hz, 4K 60Hz (18 Gbps), HDR, Dolby Vision oraz HLG. Wyjście HDMI (2.0b, HDCP 2.2) obsługuje kanał zwrotny audio w najnowszej wersji eARC.

MP-40 ma na wyposażeniu technologię RoomPerfect, czyli autorskie rozwiązanie Lyngdorfa do korekcji akustyki pomieszczenia. Według producenta jest to najbardziej zaawansowane na rynku rozwiązanie do korekcji akustycznej. Daje to więcej swobody przy wyborze głośników i ich rozmieszczeniu. System zarządzania basami daje prawdziwą integrację głównych głośników i subwooferów.

MP-40 posiada wbudowany odtwarzacz multimedialny kompatybilny ze Spotify, Airplay, Roon oraz radiem internetowym. Poprzez połączenie sieciowe lub złącze USB można uzyskać dostęp do muzycznej biblioteki i odtwarzać nagrania stereo lub wielokanałowe.

Wbudowane jest też narzędzie do kształtowania dźwięku, stosownie do indywidualnych preferencji i potrzeb. Pozwala ono dostosować do 32 charakterystyk. Każdy wariant może wykorzystać do ośmiu filtrów z regulowaną częstotliwością, wzmocnieniem i dobrocią. Wszystko to jest kontrolowane przez interfejs przeglądarki www, pokazujący wpływ każdego filtra, a także efekt ogólny.

Do sterowania dostępna jest bezpłatna aplikacja Lyngdorf Remote. Opracowano jej wersje dla iOS oraz Androida. Aplikacja automatycznie wykrywa MP-40 podłączony do sieci lokalnej i pozwala sterować podstawowymi funkcjami jak wybór wejścia czy poziom głośności. Wbudowany odtwarzacz multimedialny może być sterowany bezpośrednio. Można uzyskać dostęp do plików muzycznych zapisanych na nośnikach podłączonych do Lyngdorf MP-40, wyszukiwać pliki przechowywane na lokalnych dyskach twardych, a także korzystać z wbudowanych serwisów strumieniowych i radia internetowego. Dostępny jest podgląd okładek i funkcja sprawdzania rozdzielczości sygnału. Procesorem MP-40 można także zarządzać z poziomu przeglądarki www. Na wyposażeniu jest również standardowy pilot. Oprócz tego w zestawie załączony jest mikrofon, statyw, kabel dla pomiarów RoomPerect. Istnieje możliwość wyposażenia procesora w uchwyty do montażu w szafkach 19-calowych oraz mocowania na stelażu. Chłodzenie MP-40 działa bez żadnych wentylatorów.

Dane techniczne Lyngdorf MP-40:

[zdjęcie procesora dźwięku przestrzennego Lyngdorf MP-40]
[zdjęcie procesora dźwięku przestrzennego Lyngdorf MP-40 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl