Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SILENT ANGEL - serwer plików Rhein Z1 (29.05.2020)

W drugiej połowie czerwca 2020 na nasz rynek wejdzie serwer plików Silent Angel Rhein Z1. Silent Angel to marka firmy Thunder Data. Rhein Z1 jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i srebrnej. Jego cena wynosi 7.790 złotych (dystrybucja Audio Atelier).

Rhein Z1 ma płytę główną specjalnie opracowaną z myślą o obsłudze audio. Zadbano o niski poziom szumów i krótką ścieżkę danych. Mały pobór mocy pomaga w redukcji zakłóceń na szynach zasilania, co jest korzystne zarówno dla sygnałów odbieranych przez USB jak i z sieci lokalnej. Niezależny układ do obsługi USB izoluje przetwarzanie audio z USB, poprawiając stabilność transmisji i redukując jitter.

Minimalizacja poboru mocy jest możliwa głównie dzięki zastosowaniu odpowiedniego procesora marki Intel. Jest to procesor do zastosowań mobilnych o poborze mocy 6W. Z kolei układy zasilania są znacznie przewymiarowane, zdolne dostarczyć znacznie większą moc niż ta, którą pobiera Rhein Z1.

Obudowa ze stopu aluminium 6061 jest produkowana z wykorzystaniem obrabiarek CNC, a jej grubość jest nie mniejsza niż 8mm. Struktura obudowy została opatentowana. Chłodzenie jest pasywne. Dolna pokrywa jest wykonana ze stali nierdzewnej. Do pochłaniania zakłóceń elektromagnetycznych na dolnej pokrywie zastosowano firmowy materiał Silent Angel Noise Absorber (SANA).

Rhein Z1 ma specjalnie dobrany dysk systemowy SSD Silent Angel o pojemności 250GB. Opcjonalnie można też zainstalować specjalnie dobrany dysk SSD Silent Angel 1TB na przechowywanie danych. Wewnętrzne okablowanie ma według firmowych materiałów istotne znaczenie. Zasilanie SATA bazuje na kablach z miedzi OFC. Kable SATA przenoszące dane to wyroby klasy serwerowej, z kontrolowana impedancją i trwałymi konektorami. Nawet kable do diody LED i włącznika sieciowego są nieprzypadkowe, zastosowano posrebrzane przewody w teflonie.

Rhein Z1 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego VitOS, który jest własnym opracowaniem Thunder Data. System ten został stworzony z myślą o serwerach muzycznych i obsłudze strumieniowania. Według firmowych materiałów VitOS poprawia wydajność, stabilność i zmniejsza opóźnienia w sieci. Platforma programowa Rhein Z1 pozwala na instalację aplikacji innych firm, a Thunder Data oferuje potencjalnym partnerom wsparcie w postaci SDK, co ułatwia przenoszenia aplikacji na VitOS. Elementem uzupełniającym system VitOS jest aplikacja mobilna. Aplikacja ta pozwala na zmianę ustawień serwera Rhein Z1, na przenoszenie plików z nośników USB na wbudowany dysk, a także na aktualizację wbudowanego oprogramowania (firmware). Aplikacja mobilna nie daje natomiast możliwości bezpośredniego sterowania odtwarzania, ale z jej pomocą można zainstalować na Rhein Z1 serwer Roon. W planach jest udostępnienie kolejnych aplikacji zgodnych z systemem VitOS. W przyszłości możemy się spodziewać obsługi Spotify, Airplay 2 i DLNA.

Do podłączenia zewnętrznych nośników zainstalowano porty USB 2.0 i USB 3.0. Do połączenia z siecią lokalną służy port Ethernet 100/1000 Base-T GbE.

Serwer Silent Angel pozwala na równoczesną obsługę strumieniowania do dwóch stref. Port USB Audio pozwala na podłączenie konwertera cyfrowo-analogowego USB. Aby odtwarzać pliki DSD256 lub DSD128 podłączony konwerter musi obsługiwać natywne DSD. Jeśli DAC obsługuje DSD tylko w wersji DoP to można odtwarzać jedyni DSD64. Gniazdo HDMI 2.0 pozwala na połączenie z amplitunerem AV.

Rhein Z1 ma podwójny firmware. Zabezpiecza to przed uszkodzeniem przy aktualizacji firmware'u.

Wymiary urządzenia to 200 * 200 * 68 mm, a jego masa wynosi 6kg.

[zdjęcie serwera Silent Angel Rhein Z1]
[zdjęcie serwera Silent Angel Rhein Z1 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl