Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MUSICAL FIDELITY - M8xi, 550-watowy wzmacniacz zintegrowany z sekcją cyfrową (21.05.2020)

Na nasz rynek wszedł wzmacniacz zintegrowany Musical Fidelity M8xi. Jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i srebrnej, w cenie 29.995zł (dystrybucja Rafko, gwarancja 24 miesiące).

M8xi kontynuuje firmową tradycję zaawansowanych wzmacniaczy zintegrowanych rozpoczętą przez model A1000 w 1990 roku. Później do tego grona dołączyły takie konstrukcje jak NuVista M3, Tri Vista 300, kW500, M6/500i, NuVista 800 czy NuVista 600.

W sensie konstrukcyjnym M8xi jest połączeniem przedwzmacniacza i dwóch osobnych monobloków w jednej obudowie. Każdy z nich ma osobne chłodzenie i osobny transformator. Radiatory są produkowane specjalnie według indywidualnego projektu. Każdy kanał ma 12 wysokoprądowych tranzystorów bipolarnych dających razem prąd szczytowy 200A. Końcówki mocy generują 550W przy 8 omach, 870W przy 4 omach i moc chwilową 1.600W przy 2 omach. Przedwzmacniacz także ma swój osobny zasialcz i jest umieszczony tuż przy gniazdach wejściowych, co pozwoliło skrócić ścieżki na płytce drukowanej.

Nowe rozwiązania układowe projektowano z myśla o połączeniu jakości dźwięku, sprawności i wysokiej mocy. Starano się zachować możliwie nieduże sprzężenie zwrotne. Poprawiono sprawność stopnia wyjściowego. Stopień sterujący pracuje w czystej klasie A, co według firmowych materiałów ma duże znaczenie dla jakości dźwięku.

Zadbano o wysokie osiągi techniczne. Wzmacniacz zapewnia stałość napięcia wyjściowego w całym paśmie także przy skomplikowanej impedancji jaką są kolumny. Zniekształcenia są niskie i niemal takie same w bardzo szerokim paśmie. Niski jest też poziom szumów.

Dla sygnałów analogowych do dyspozycji są 4 wejścia RCA i dwa wejścia XLR. Jedno z wejść niesymetrycznych RCA można przestawić w tryb pracy Home Theatre Bypass z pominięciem sekcji przedwzmacniacza.

Oprócz podwójnych terminali głośnikowych wzmacniacz ma też wyjścia XLR i RCA. Jedno z wyjść RCA jest stałopoziomowe. Drugie wyjście RCA i wyjście XLR pobiera sygnał po sekcji przedwzmacniacza i ma regulowaną głośność.

Sekcja cyfrowa ma pięć wejść: 2 optyczne, 2 koncentryczne oraz USB typ B. Wejście USB pozwala na pracę w trybie USB-DAC. Są też dwa cyfrowe wyjścia, jedno koncentryczne i jedno optyczne. Sekcja cyfrowa dostarczona przez Texas Instruments została oparta o przetworniki Burr Brown PCM5242.

Precyzyjna regulacja głośności pracuje z krokiem 0,5 dB i opiera się na układzie z laserowo trymowanymi rezystorami.

Wysokiej jakości obudowa ma frontowy panel z aluminium. Do wzmacniacza jest dołączony pilot zdalnego sterowania. Na wyposażeniu jest wejście i wyjście wyzwalacza.

Dane techniczne M8xi:

[zdjęcie wzmacniacza Musical Fidelity M8xi]
[zdjęcie wzmacniacza Musical Fidelity M8xi - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl