Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SOUNDGENIC - serwery plików HDL-RA4TB oraz HDL-RAS2T (16.05.2020)

Pod koniec maja 2020 do sprzedaży w Polsce wchodzą dwa spokrewnione serwery plików Soundgenic. Model HDL-RA4TB ma dysk HDD 4TB i jego cena wynosi 2.790 złotych. Model HDL-RAS2T ma dysk SSD 2TB i jego cena wynosi 5.990 zł. Dystrybucję prowadzi Audio Atelier.

Soundgenic to marka japońskiej firmy I-O Data. Produkcja odbywa się w fabryce I-O data w Japonii. Sama firma I-O Data została założona w 1976 roku w japońskim mieście Kanazawa i jest jednym z większych producentów peryferiów komputerowych w tym kraju. W 2000 roku I-O Data zaprojektowała swój pierwszy odtwarzacz plików MP3, a w 2005 roku pierwszy serwer kompatybilny z DLNA. W 2012 roku ruszył projekt mający na celu wprowadzenie na rynek serwera plików audio. Po dwóch latach powstał prototyp, a po następnych dwóch latach powstał serwer i odtwarzacz plików audio w jednym, Fidata HFAS1-S10U. Soundgenic wykorzystuje opracowania wykonane dla Fidata, ale zmiana marki sygnalizuje też nowe podejście, co oznacza przede wszystkim pozycjonowanie w niższym segmencie cenowym.

Urządzenia Soundgenic można wykorzystać na dwa sposoby. Po pierwsze jako wysokojakościowy dysk sieciowy (NAS - network attached storage) do przechowywania plików, które będą dostępne dla odtwarzacza sieciowego w tej samej sieci lokalnej. W tym przypadku przy pomocy złącza Ethernet trzeba połączyć się z siecią lokalną. Jako NAS urządzenie pracuje w standardzie DLNA (Digital Living Network Alliance) z protokołem UPnP (Universal Plug-and-Play).

Urządzenie ma funkcję serwera multimediów (na bazie Twonky Server 8) dostosowaną do odtwarzania dźwięku, kompatybilną z USB-DAC, funkcję zgrywania płyt CD, zapewnia łatwe przechwytywania muzyki, przeznaczonej do odtwarzania i do archiwizacji. Na wbudowanym dysku można zapisać pliki muzyczne, zarówno przez sieć ethernetową, jak i bezpośrednio z nośnika USB (pendrive, przenośny dysk) podłączonego z tyłu urządzenia do jednego z dwóch portów USB typ A.

W drugim przypadku urządzenie Soundgenic może pracować jako transport plików audio. Do jednego z jego portów USB należy podłączyć przetwornik cyfrowo-analogowy z wejściem USB i otrzymujemy w ten sposób kompletny odtwarzacz plików audio z wbudowaną pamięcią masową. Urządzenie sterowane jest wówczas przez darmową aplikację Fidata Music App, dostępną zarówno w wersji dla systemu operacyjnego Android, jak i dla systemu iOS (Apple). W tym trybie łącze ethernetowe służy głównie do sterowania urządzeniem. Można jednak za jego pomocą odtwarzać pliki audio z zewnętrznych dysków NAS.

Soundgenic ma zewnętrzny zasilacz kompatybilny z napięciami sieciowymi od 100-240V, 50/60Hz.

Dane techniczne:

[zdjęcie NAS-a/transportu plików I-O Data Soundgenic]
[zdjęcie NAS-a/transportu plików I-O Data Soundgenic - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl