Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - przedwzmacniacz audio-wideo MX170 (14.05.2020)

Na polski rynek wszedł przedwzmacniacz-procesor audio-wideo McIntosh MX170. Jest to szczytowy model tej kategorii w ofercie McIntosha. Obsługuje on najnowsze rozwiązania i formaty w zakresie audio i wideo wysokich rozdzielczości. Cena detaliczna wynosi 78.500 złotych (dystrybucja HiFi Club).

W pełni wspierane są formaty wideo HDR co pozwala na pełne wykorzystanie jakości matriałów zmasterowanych z wykorzystaniem HDR10, Dolby Vision lub HLG.

MX170 jest kompatybilny z obiektowymi systemami dźwięku 3D Dolby Atmos, DTS:X oraz Auro-3D. Zaimplementowana w tym modelu technologia korekcji akustyki pomieszczenia RoomPerfect pozwala dopasować sygnał audio do pokoju użytkownika. RoomPerfect optymalizuje częstotliwościową charakterystykę przenoszenia, kalibruje poziomy głośników i ma też system zarządzania basem. Dla każdego głośnika można osobno ustawić częstotliwość podziału. Działanie systemu RoomPerfect ma też służyć zwiększeniu swobody w ustawianiu głośników. W zestawie dołączany jest mikrofon pomiarowy.

MX170 ma 8 wejść HDMI oraz 4 wyjścia HDMI. Do obsługi sygnałów transmitowanych przez HDMI zastosowano najnowsze i najmocniejsze dostępne do tego celu procesory. Wszystkie porty HDMI są zgodne z HDCP 2.2/2.3, obsługują przepływność 18Gbps i w pełni wspierają obraz 4K Ultra HD z przestrzenią kolorów 4:4:4. Na wyposażeniu jest oprócz tego wyjście HDBaseT aby uniknąć pogorszenia sygnału kiedy ekran jest umieszczony w dużej odległości od MX170. Dostępna jest też funkcja pass-through dla wideo 3D.

Jedno z wyjść HDMI obsługuje kanał zwrotny eARC (Enhanced Audio Return Channel), co pozwala na transmisję audio wysokiej rozdzielczości. Trzy pozostałe wyjścia HDMI obsługują kanał zwrotny ARC (Audio Return Channel) w starszej wersji.

MX170 ma 15.1-kanałowy zespół wyjść symetrycznych XLR. Jeśli system nie jest tak rozbudowany, 4 wyjścia można wykorzystać do bi-ampingu wybranych zestawów głośnikowych albo do sterowania dodatkowych subwooferów. Z kolei wejście wielokanałowe jest w formacie 7.1 i zrealizowano je na niesymetrycznych gniazdach RCA.

Oprócz tego MX170 ma jeszcze następujące wejścia i wyjścia:
2 wejścia liniowe symetryczne XLR
4 wejścia liniowe RCA
1 wejście RCA gramofonowe MM
1 wyjście liniowe RCA (strefa B)
4 wejścia cyfrowe optyczne (obsługiwane sygnały do 24/192)
3 wejścia cyfrowe koncentryczne (obsługiwane sygnały do 24/192)
1 wejście cyfrowe symetryczne AES/EBU
1 wejście cyfrowe USB typ B asynchroniczne (obsługiwane sygnały do 24/192)
2 wejścia cyfrowe USB typ A
1 wyjście cyfrowe koncentryczne (strefa B)

Jak podaje producent nowe układy elektroniczne zapewniły zarówno lepsze osiągi jak i niższe tempertury pracy niż w poprzednich przedwamcniaczach AV. Wszystkim wejściom można nadawać indywidualne nazwy. Dla poszczególnych wejść można też ustawiać poziom głośności. Na wyposażeniu jest też regulacja barwy dla tonów niskich i wysokich. Użytkownik może dobierać częstotliwości pracy regulatorów barwy.

MX170 ma też dwa porty sieciowe Ethernet, co pozwala na korzystanie z interfejsu webowego, na aktualizację wewnętrznego oprogramowania i na kontrolę IP. Gniazdo RS232 można wykorzystać do sterowania przez systemy zewnętrzne. Wbudowane oprogramowanie wspomaga użytkownika w procesie instalacji sprzętu. Na wyposażeniu są też gniazda wyzwalaczy.

Zachowano tradycyjną firmową stylistykę z panelem frontowym z czarnego szkła, podświetlanym logo i aluminiowymi elementami wykończeniowymi.

Dane techniczne :

[zdjęcie przedwzmacniacza AV McIntosh MX170]
[zdjęcie przedwzmacniacza AV McIntosh MX170 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl