Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - MC257, 7-kanałowy wzmacniacz mocy (6.05.2020)

Na polski rynek wszedł siedmiokanałowy wzmacniacz mocy McIntosh MC257. Cena detaliczna wynosi 47.500 złotych (dystrybucja HiFi Club).

MC257 ma szereg udsokonaleń w stounku do poprzednika. Kiedy wykorzystywane są tylko trzy przednie kanały moc jest wyższa o 25% i osiąga 250W na kanał. Przy pracy wszystkich 7 kanałów moc wynosi 200W na kanał. Dostępna moc jest taka sama zarówno na obciążeniu 4Ω jak i 8Ω dzięki zastosowaniu firmowej technologii DPM (Dynamic Power Manager). O 20% powiększono pojemność filtrujących kondensatorów co pozwoliło zwiększyć parametr dynamic headroom z 1,7dB do 3,3dB, a także poprawić jakość niskich tonów.

W MC257 zastosowano zaawansowane, wysokoprądowe tranzystory wyjściowe pracujące w komplementarnym układzie przeciwsobnym. Do chłodzenia wykorzystano radiatory McIntosh Monogrammed Heatsinks o profilu w kształcie firmowego logo. Dzięki wysokiej wydajności chłodzenia nie ma potrzeby stosowania wiatraków. Cichy, specjalnie nawijany transformator w zasialczu też pomaga w redukcji szumów.

Każdy kanał ma zarówno niesymetryczne jak i symetryczne wejście. Zastosowano standardowe, pozłacane terminale głośnikowe.

Siedem kanałów MC257 można wykorzystać na różne sposoby, przede wszystkim do siedmiokanałowego systemu kina domowego. Kiedy potrzeba więcej kanałów można korzystać z MC257 oraz innych wzmacniaczy mocy równolegle (na przykład instalacyjnych McIntosh MI128 czy MI254). Można też wykorzystac pięć kanałów do systemu kina domowego, a dwa pozostałe do obsługi drugiej strefy.

MC255 wykorzystuje firmowe technologie do ochrony przed uszkodzeniami. Power Guard zapobiega uszkodzeniu głośników przed skutkami obcinania sygnału i przesterowania wzmacniacza. Sentry Monitor chroni przed zwarciem, w razie potrzeby odłącza stopień wyjściowy i automatycznie wraca do normalnej pracy kiedy jest to możliwe.

Wzmacniacz może wyłączać się automatycznie kiedy przez zadany czas nie ma na wejściu żadnego sygnału. Na wyposażeniu są też wejścia i wyjścia wyzwalaczy przystosowane do pracy w dwóch strefach.

W MC257 zastosowano wskaźnik mocy TripleView. W pojedynczym oknie o szerokości 38 cm umieszczono trzy wychyłowe, mechaniczne wskaźniki mocy. Niebieskie podświetlenie LED wskaźników można wyłączyć.

Wzmacniacz ma charakterystyczne dla firmy wzornictwo, chassis z polerowanej stali nierdzewnej, panel frontowy z czarnego szkła, podświetlane logo i aluminiowe elementy wykończeniowe.

Dane techniczne MC257:

[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MC257]
[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MC257 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl