Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HIFIMAN - R2R2000 RED, przenośny odtwarzacz high-definition (27.04.2020)

Na nasz rynek wszedł przenośny odtwarzacz HiFiMAN R2R2000 RED. Jest on przez producenta określany jako najmniejszy na świecie odtwarzacz high-definition z Bluetooth i funkcjonalnością USB DAC. Produkt jest objęty 24-miesięczną gwarancją, a cena na polskim rynku to 5.895 zł (dystrybucja Rafko).

Odtwarzacz został wyposażony w dwa wyjścia słuchawkowe, mini-jack 3.5mm oraz Pentaconn 4.4mm. Obydwa wyjścia są przystosowane do połączeń symetrycznych. Wzmacniacz słuchawkowy ma moc 500mW na kanał. Użtkownik może wybrać jeden z trzech trybów wzmocnienia: high gain, low gain, super low gain.

R2R2000 ma wbudowany Bluetooth do odbioru sygnału audio. Obsługiwany jest kodek LHDC, co pozwala na pracę z sygnałami wyższej jakości niż w standardowym kodeku SBC, z obsługą 96kHz.

Złącze USB pozwala na wykorzystanie odtwarzacza HiFiMAN jako USB DAC-a. Poprzez USB możliwy jest transfer danych o rozdzielczości do 24bit/384kHz. Z urządzeniami z rodziny Android można się łaczyć standardowym kabel USB OTG. Podłączenie do sprzetu Apple możliwe jest za pomocą przejściówki konwertera do kamery.

Oprócz odbioru sygnałów ze źródeł zewnętrznych można też odtwarzać utwory zapisane karcie pamięci MicroSD. Do odtwarzacza można dodać kartę o pojemności do 256GB.

Elektronika R2R2000 jest zaprojektowana z myślą o jak najwyższej jakości dźwięku. Konwersję cyfrowo-analgową wykonują dwa przetworniki Burr-Brown PCM1702. Oprócz tego zastosowano własny kontroler cyfrowy FPGA, umożliwiający pracę z częstotliwością próbkowania do 768kHz. Układ w odtwarzaczu R2R2000 został zaprojektowany tak, by mógł wykonywać tylko jedną operację na raz, aby zminimalizować jitter.

Odtwarzacz ma dwa tryby pracy rózniące się jakościa i zużyciem energii. W trybie Eco Mode R2R2000 możliwa jest praca do 35 godzin. W trybie HiFi gwarantującym najwyższą możliwą jakość czas pracy skraca się do 8 godzin. Do pełnego naładowania baterii wystarczy godzina.

R2R2000 obsługuje formaty FLAC, WAV, APE, AIFF, ALAC, MP3, DFF (DSD), DSF, DSD 64 (2.8MHz). Dla plików WAV obsługiwane jest odtwarzanie bez przerw (gapless).

Wymiary odtwarzacza R2R2000 to 9.74 * 5.6 * 1,88 (malejące do 1.31) cm. Jego masa wynosi 142g.

[zdjęcie odtwarzacza HiFiMAN R2R2000 RED]
[zdjęcie odtwarzacza HiFiMAN R2R2000 RED - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl