Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONOS - nowa usługa strumieniowa Sonos Radio (21.04.2020)

Firma Sonos uruchomiła dzisiaj nową usługę strumieniowania o nazwie Sonos Radio. Serwis jest darmowy i dostępny wyłącznie dla właścicieli systemów Sonos. Sonos Radio pozwla na słuchanie ponad 60.000 stacji radiowych z całego świata. Użytkownicy usługi otrzymają również dostęp do oryginalnych treści od Sonos tworzonych we współpracy z artystami ze świata muzyki.

Sonos Radio jest już dostępne. Usługę można znaleźć w menu aplikacji Sonos po zainstalowaniu dzisiejszej aktualizacji.

Sonos Radio łączy w jednym miejscu takie usługi radiowe jak TuneIn czy iHeart Radio i jest dopełnieniem ponad 100 serwisów strumieniowych dostępnych na platformie Sonos. Użytkownicy mogą słuchać muzyki, relacji sportowych, wiadomości oraz innych audycji zarówno w lokalnych stacjach radiowych wyselekcjonowanych w oparciu o kod pocztowy, jak i w wybranych rozgłośniach z całego świata. Usługa ma być rozszerzana o nowych partnerów i nadawców.

W ramach nowej usługi, Sonos przygotował własne, oryginalne treści. Sztandarowym projektem jest stacja Sonos Sound System, prowadzona bezpośrednio przez zespół Sonos. Nagrania odbywają się w nowym studio radiowym zlokalizowanym we flagowym salonie marki w Nowym Jorku. Będą nadawane relacje zza kulis, pojawią się też specjalni goście, tacy jak Angel Olsen, JPEGMAFIA, Phoebe Bridgers, Jeff Parker (Tortoise), Vagabon i inni. Co środę nadawane będą audycje przygotowywane bezpośrednio przez artystów. 60-minutowy program będzie wypełniony muzyką oraz komentarzami. W trakcie audycji będą się też odbywały premiery nowych utworów - również tych autorstwa samych prowadzących.

W Sonos Radio znajdą się też osobne stacje z muzyką dobraną przez koneserów, DJ-ów i artystów. Swoimi inspiracjami i ulubionymi utworami podzieli się m.in. Thom Yorke z grupy Radiohead. Jego stacja nosi nazwę In the absence thereof... W najbliższych tygodniach wystartują kolejne stacje tworzone przez artystów, prowadzona przez Brittany Howard z zespołu Alabama Snakes, Davida Byrne'a znanego z Talking Heads oraz autorstwa wytwórni Third Man Records. Nowe stacje twórców będą regularnie dodawane do Sonos Radio. Zarówno Sonos Sound System, jak i selekcje artystów nie będą przerywane reklamami.

Kolejnym elementem usługi są Sonos Stations, czyli ponad 30 stacji radiowych, inspirowanych ulubionymi gatunkami muzycznymi użytkowników Sonos. Dostępne będą między innymi takie stacje jak: Concert Hall, Country Outlaws, Hip Hop Archive czy Kids Rock.

Sonos nawiązał również współpracę z firmą Super Hi-Fi. Oparte na sztucznej inteligencji rozwiązania firmy zapewniają wyrównywanie głośności oraz miksowanie utworów i komentarzy głosowych.

Funkcja strumieniowania stacji radiowych z całego świata w ramach Sonos Radio jest dostępna globalnie, w tym w Polsce. Oryginalne stacje radiowe Sonos (Sonos Sound System, stacje artystów oraz Sonos Stations) będą od dzisiaj dostępne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Australii. Dostępność tych stacji będzie sukcesywnie rozszerzana na kolejne kraje.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl