Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - pięciokanałowy wzmacniacz mocy MC255 (27.03.2020)

Na polski rynek wszedł pięciokanałowy wzmacniacz mocy McIntosh MC255. Jego cena wynosi 35.500 zł (dystrybucja HiFi Club).

MC255 to wzmacniacz tranzystorowy bazujący na komplementarnych układach przeciwsobnych (ang. push-pull). Wszystkie pięć kanałów można użytkować równolegle w jednym systemie, można też wykorzystać je do obsługi dwóch stref, odpowiednio z trzema i z dwoma kanałami.

W MC255 zastosowano wysokoprądowe tranzystory mocy i radiatory McIntosh Monogrammed Heatsinks o przekroju w kształcie firmowego logo. Dzięki dobrej wydajności pasywnego chłodzenia nie było potrzeby wykorzystania wentylatorów. Cichy jest też specjalnie nawijany transformator w zasilaczu.

MC255 ma wejścia zarówno w postaci niesymetrycznej RCA jak i symetrycznej XLR. Terminale głośnikowe są pozłacane.

W stosunku do poprzedzającego modelu wprowadzono szereg udoskonaleń. Pojemność kondensatorów filtrujących zwiększono o 50%, co pozwoliło poprawić parametr dynamic headroom z 1.7dB na 3.6dB, a także podnieść jakość odtwarzania niskich tonów. W przypadku gdy używane są tylko trzy przednie kanały o 25% zwiększona jest dostępna moc na kanał, z 200W na 250W. Przy pracy wszystkich pięciu kanałów dostępna jest moc 200W na kanał. Szczytowa wartość prądu wynosi 25A. Niezależnie od tego jaka ilość kanałów jest użytkowana dostępna moc jest taka sama zarówno na obciążeniu 4Ω jak i 8Ω dzięki firmowej technologii DPM (Dynamic Power Manager). Na tylnej ściance znajduje się przełącznik do wyboru impedancji obciążenia (4Ω / 8Ω).

Wzmacniacz ma tradycyjną, charakterystyczną dla McIntosha stylistykę z frontowym panelem z czarnego szkła i aluminiowymi elementami wykończenia. Zastosowano nowy wskaźnik mocy TripleView. Zamiast stosowanych dawniej trzech osobnych okienek w tym przypadku w pojedynczym oknie umieszczono trzy wychyłowe, mechaniczne wskaźniki mocy. Niebieskie podświetlenie LED wskaźników można wyłączyć.

MC255 wykorzystuje firmowe technologie do ochrony przed uszkodzeniami. Power Guard zapobiega uszkodzeniu głośników przed skutkami obcinania sygnału i przesterowania wzmacniacza. Sentry Monitor chroni przed zwarciem, w razie potrzeby odłącza stopień wyjściowy i automatycznie wraca do normalnej pracy kiedy jest to możliwe.

Wzmacniacz może wyłączać się automatycznie kiedy przez zadany czas nie ma na wejściu żadnego sygnału. Na wyposażeniu są też wejścia i wyjścia wyzwalaczy.

Dane techniczne MC255:

[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MC255]
[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MC255 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl