Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - rozbudowany procesor AV MX123 (26.03.2020)

Na polski rynek wszedł rozbudowany funkcjonalnie procesor audio-wideo McIntosh MX123. Jego cenę ustalono na 35.500 zł (dystrybucja HiFi Club).

Unowocześnione układy przetwarzania cyfrowego pozwalają na obsługę 13.2 kanałów, czyli o dwa knały więcej niż w poprzednim modelu. Analogowe wyjścia całego zestawu 13.2 kanałów są dostępne zarówno w formie symetrycznych gniazd XLR jak i niesymetrycznych RCA. Dwa dodatkowe kanały niesymetryczne dają dodatkową elastyczność.

Na potrzeby źródeł i odbiorników wideo zainstalowano między innymi 7 wejść HDMI oraz 3 wyjścia HDMI. Wszystkie one są zgodne z HDCP 2.3 i obsługują przepustowość 18Gbps. Możliwa jest praca z sygnałami HDR (Dolby Vision, HDR10 i HLG), obsługa 4K Ultra HD 50/60Hz, koloru 4:4:4, Rec.2020 i przekazywanie wideo 3D (pass-through). Jedno z wyjść HDMI obsługuje kanał zwrotny eARC (Enhanced Audio Return Channel).

Oprócz tego dostępne są liczne inne wejścia i wyjścia audio i wideo, a także gniazda dla wyzwalaczy i sterowania. Dla obsługi sygnałów audio i wideo zainstalowano:
- 4 wejścia cyfrowe audio (2 optyczne, 2 koncentryczne)
- 1 symetryczne wejścia audio
- 8 niesymetrycznych wejść audio, w tym jedno gramofonowe MM
- niesymetryczne wejścia audio 7.1-kanałowe
- 3 wejścia wideo komponentowe i 4 kompozytowe
- 1 wejście USB Type A
- 2 niesymetryczne wyjścia audio
- 2 kompozytowe i 1 komponentowe wyjścia wideo
- 2 niesymetryczne wyjścia audio dla stref (strefa 2, strefa 3).

MX123 jest kompatybilny z nowoczesnymi foramatami audio 3D (Dolby Atmos, DTS:X and Auro-3D). Obsługuje też wideo 4K Ultra HD i może skalować do 4K sygnały o niższych rozdzielczościach. MX123 jest zgodny ze specyfikacją IMAX Enhanced opracowana przez IMAX i DTS aby zapewnić najwyższy poziom osiągów dla audio i wideo.

Każdy osobny kanał audio ma swój 32-bitowy konwerter cyfrowo-analogowy. Obsługiwane są pliki audio DSD128 oraz ALAC 192kHz. Do kształtowania brzmienia są zainstaloweane regulatory barwy (bas, wysokie) oraz 9-pasmowy korektor.

W stosunku do poprzednika poszerzono zestaw funkcji strumieniowych. MX123 obsługuje Apple AirPlay 2, transmisje Bluetooth, Spotify Connect i TuneIn. AirPlay 2 pozwala na pracę w trybie multiroom audio i sterowanie głosowe przez Siri. Połączenie sieciowe można nawiązać przewodowo przez Ethernet lub bezprzewodowo przez dwuzakresowe WiFi 2.4/5GHz.

Zainstalowano system kalibracji Audyssey MultEQ XT32, co pozwala dopasować się do akustyki pomieszczenia odsłuchowego.

Możliwa jest praca z zewnętrznymi systemami sterowania (RS232), sterowanie sieciowe IP oraz kowencjalnalne sterowanie z wykorzystaniem pilota czy bezpośrednio na samym urządzeniu.

Masa MX123 wynosi 14 kg, a jego wymiary SWG to 44,45 * 19,37 * 49,53 cm (łącznie z nóżkami, gałkami i podłączonym nośnikiem USB).

[zdjęcie procesora AV McIntosh MX123]
[zdjęcie procesora AV McIntosh MX123 - tylna ścianka]
[zdjęcie procesora AV McIntosh MX123 - zbliżenie]
[zdjęcie procesora AV McIntosh MX123 - zbliżenie 2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl