Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LIVING VOICE - angielskie kolumny w dystrybucji Galerii Audio (23.03.2020)

Galeria Audio jest nowym dystrybutorem brytyjskiej marki Living Voice. Założona przez Kevina Scotta w 1990 roku firma specjalizuje się głównie w produkcji kolumn głośnikowych o wysokiej sprawności.

Podstawową częścią oferty jest seria Auditorium w skład której wchodzi pięć spokrewnionych modeli. Wszystkie mają taką samą wysoką efektywność równą 94dB, taką samą impedancję 6Ω i takie samy wymiary obudowy (1030 * 215 * 270 mm). Kolumny Auditorium są dobrze dopasowane do pracy z lampowymi wzmacniaczmi klasy A, zostały zaprojektowane i zestrojone z uwzględnieniem triodowej impedancji oraz ujemnego lub zerowego sprzężenia zwrotnego. Oczywiście nie ma żadnych przeszkód by kolumny te pracowały ze wzmacniaczmi tranzystyorowymi czy hybrydowymi.

Wszystkie modele serii Auditorium to podłogowe zestawy dwudrożne typu MTM z portem bass-reflex na tylnej ściance. Głośniki niskośredniotonowe są produkowane na zamówienie Living Voice przez Scanspeaka. Są to 17-centymetrowe przetworniki z powlekanymi membranami papierowymi. Głośniki wysokotonowe też produkuje Scanspeak, w droższych modelach są to wersje na specjalne zamówienie Living Voice. Zdecydowana większość elementów zwrotnic to także podzespoły własnej konstrukcji Living Voice.

Podstawowym, najtańszym modelem serii Auditorium jest R25 Aniversary. Następne w kolejności wzrastających cen to Avatar R3, IBX-R3, IBX RW-3 oraz OBX-RW3, najwyższy model całej serii posiadający zwrotnice umieszczone na zewnątrz w oddzielnych obudowach.

Szczytowym modelem Living Voice jest tubowy, czterodrożny zestaw Vox Olympian, zaliczający się do klasy ekstremalnego hi-endu. Zestawy głośnikowe serii Vox są instalowane u klienta przez przedstawicieli producenta, niezależnie od tego w jakim kraju mieszka nabywca.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Living Voice Avatar R3]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Living Voice Vox Olympian]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl