Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - DA2, moduł obsługi źródeł cyfrowych do urządzeń McIntosha (23.03.2020)

Na polski rynek wszedł służący do obsługi źródeł cyfrowych moduł DA2 firmy McIntosh. Jego cena wraz z montażem wynosi 4.800 złotych (dystrybucja HiFi Club).

DA2 to najnowszy i najbardziej zaawansowany moduł firmy McIntosh do obsługi źródeł cyfrowych. Jest on standardowo instalowany w przedwzmacniaczach C53 oraz C2700. Natomiast te modele, w których zastosowano moduł DA1 można zaktualizować poprzez instalację DA2. Zależnie od tego w jakim urządzeniu instalowany jest DA2 możliwe są dwa warianty jego orientacji.

Wymianę DA1 na DA2 wykonują wyłącznie autoryzowani dealerzy i autoryzowane punkty serwisowe. Szczegółowych informacji w tym zakresie udziela polski dystrybutor.

Możliwość aktualizacji dotyczy następujących urządzeń:
- wzmacniacze zintegrowane MA9000, MA8900, MA7200, MA5300
- amplituner MAC7200
- przedwzmacniacz C49.
Standardowo wymienione modele są nadal produkowane z modułem DA1.

DA2 ma siedem wejść: 2 koncentryczne, 2 optyczne, 1 USB, 1 firmowe MCT oraz jedno 1 HDMI ARC. Oprócz wejścia HDMI pozostałe były już na wyposażeniu modułu DA1. Wejście HDMI ARC może współpracować z kompatybilnymi urządzeniami, wśród których szczególnie istotną grupą są telewizory. Oprócz tego poprzez złącze HDMI może być prowadzona dwukierunkowa transmisja danych. Pozwala to na korzystanie z takich funkcji jak sterowanie głośnością czy synchronizacja dźwięku z obrazem. Jeśli aktywowana jest komunikacja CEC w DA2 i w telewizorze, pilot zdalnego sterowania od telewizora może sterować włączaniem i głośnością sprzętu McIntosha.

DA2 obsługuje wielokanałowe formaty audio z rodzin Dolby i DTS nie tylko na wejściu HDMI, ale także na wejściach koncentrycznych i optycznych. Zapewniona jest wysokojakościowa konwersja sygnałów do postaci dwukanałowej.

Na wejściu USB DA2 obsługuje pliki DSD512 (w DA1 było to DSD256) oraz pliki DXD do 384kHz. Wejścia koncentryczne i optyczne obsługują sygnały PCM do 24-bitów/192kHz. Firmowe wejście MCT pozwala na zabezpieczoną transmisję DSD z transportów SACD/CD McIntosha (MCT500, MCT450 oraz MCT80).

Poszerzenie gamy obsługiwanych sygnałów umożliwił nowy, 32-bitowy, 8-kanałowy konwerter cyfrowo-analogowy pracujący w trybie Quad Balanced. Nowy układ ma też niższe zniekształcenia i większy zakres dynamiki niż w DA1.

[zdjęcie modułu cyfrowego McIntosh DA2]
[zdjęcie modułu cyfrowego McIntosh DA2 - od strony wewnętrznej]
[zdjęcie modułu cyfrowego McIntosh DA2 - po instalacji]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl